Melounový džem s citronem a želírovacím cukrem - krok za krokem recept s fotografiemi na zimu

meloun jam

Popis

Meloun jam - velmi zajímavá a neobvyklá příprava na zimu, jejíž příprava obvykle trvá několik dní. Během těchto několika dnů však budete potřebovat pouze pár hodin přímo pro proces vaření melounového džemu. Všechno proto takový lahodný melounový dezert by měl být řádně naplněn, než bude úplně připraven na proces konzervace na zimu, s ním se dobře a samostatně vyrovná. Taková sladká melounová pochoutka má skvělou chuť, která je nasycena letními tóny, jejichž pocit evokuje nostalgii pro rychle minulé léto.. 

Výroba melounů doma na zimu je velmi jednoduchá. Stačí mít k tomu potřebné informace o domácí kuchyni. Tyto užitečné informace s vámi dnes sdílíme ve formě podrobných pokynů s fotografiemi, které můžete vidět dále v receptu. Pokud ji použijete správně, konkrétně, udělejte pochoutku melounu přesně podle pokynů, jistě si na tento dezert naskladníte na zimu, která vás v zimě potěší..

Začněme tedy vyrábět!

Ingredience

 • Meloun 800 g
 • Želírující cukr 600 g
 • Citron 2 ks.
 • Badyán 2 hvězdičky

Kroky

 1. Připravíme všechny ingredience, které potřebujeme pro výrobu melounového džemu. Bereme meloun s hustou dužinou, ale zároveň nejsladší. V tomto případě je nejlepší použít cukr pro zvláštní účely, speciálně pro výrobu džemu, který je dodáván s přídavkem pektinu. Můžete si také zakoupit pektin, který se nazývá „Zhelfix“, a poté jej smíchat s granulovaným cukrem. V extrémních případech lze cukr kombinovat s rozpuštěnou želatinou..

  zralý meloun

 2. Nejprve připravme meloun. Nejprve to oloupeme, potom rozdělíme na dvě části a vyřízneme všechny vnitřky. Poté nakrájenou dužinu melounu nakrájejte na velké kousky.

  kostky ovoce

 3. Nasekané kousky melounu vložte do hlubokého kastrolu a přikryjte je cukrem. Poté do stejné nádoby přidáme hvězdy badyánu a šťávu získanou z citronu. Pak vše jemně promíchejte a odešlete masu k vaření. Melounový sochor by se měl vařit na mírném ohni, poté je třeba jej několik minut vařit. Vařené kousky melounu jemně promíchejte a nechejte je v tomto stavu po celý den.

  meloun s cukrem

 4. Další den pochoutku opět vaříme a poté ji opět necháme na jeden den..

  vařící džem

 5. Třetí den ovocný dezert vaříme naposledy a hodíme do sklenic. Před nalitím zákusku do sklenic je však nutné z něj dostat všechny hvězdy anýzu. To se musí provést, pokud je příprava melounu konzervovaná na zimu.. Je-li cukr připravený pro aktuální den, není nutné vyloučit hvězdicový anýz z pochoutky.

  hvězdy anýzu hvězdy

 6. Úžasný melounový džem na zimu je připraven! Dobrou chuť!

  meloun jam s badyánem připraven


Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový džem s citronem a želírovacím cukrem - krok za krokem recept s fotografiemi na zimu