Vaření a vaření dýňový džem s citronem na zimu, recepty

Jak vařit dýňový džem s citronemDýně jsou jednou z mála zeleniny, které jsou dokonale uloženy v přirozené formě a jsou vhodné pro přípravu pochoutek na zimu. Jednou z nejpopulárnějších možností skladování této zeleniny je výroba dýňového džemu s citronem na zimu. Ti, kteří tuto pochoutku vyzkoušeli alespoň jednou v životě, ji určitě chtějí znovu uvařit. Dýňová marmeláda s citrony, kromě svého ohromujícího vzhledu, má vynikající aroma, které nezanechá lhostejné i toho nejnáročnějšího labužníka.

Funkce výběru produktu

Na rozdíl od citronů, které jsou vždy stejné odrůdy a vzhledu, jsou dýně rozděleny do několika odrůd.. Odrůdy dýně:

 • Dekorativní - to je zasadil hlavně vytvořit nějaký druh výzdoby v zahradě.
 • Krmivo - používá se jako krmivo pro zvířata.
 • Stolní dýně - tato konkrétní odrůda se používá k vaření různých pokrmů i k uchování.

Hlavním bodem získání vynikající pochoutky je právě ta správná klíčová složka.. Při výběru byste měli věnovat pozornost následujícím znakům a vlastnostem dýně:

 1. Dýňová džem receptNejlepší je zvolit kulaté až středně velké plody, protože dýně, které zarostou, budou mít velká semena a žíly. Hmotnost hlavní složky by neměla být větší než 5 kilogramů.
 2. Stojí za to vybrat pouze vzorky, které nemají na kůře tmavé skvrny. Na povrchu dýně by neměly být žádné prohlubně. Nejlepší možností vaření by byla jasně oranžová zelenina..
 3. Koník musí být zcela suchý. Je to tento indikátor, který označuje, že ovoce je zcela zralé a lze jej použít k přípravě různých pokrmů, včetně džemu.
 4. Dýně by měla být sladká a křupavá - pro ověření těchto vlastností lze ovoce jednoduše ochutnat, pokud není cítit sladkost, je nejlepší dát přednost jinému vzorku.

Viz také: Jak rychle a lahodně vařit dušené cukety

Pokud jde o výběr citronů, zde je nejlepší dát přednost plodům, které mají jasně žlutou barvu a bez poškození. Pokud se vám nepodařilo získat citron, můžete jej bezpečně nahradit vápnem a pomerančem. Vápno bude zase mnohem měkčí a ne hořké. Proto je bude třeba brát dvakrát tolik než citrony na předpis..

Dýňová marmeláda s recepty citronu

Dýňový džem můžete vařit s citrony pomocí nejběžnějších ingrediencí a přidáním různých koření vytvořit neobvyklou chuť. Podle mnoha kulinářských odborníků i ti, kteří nemají rádi tuto zeleninu, jí takovou dýňovou pochoutku. Tento recept je klasický dýňový džem, a ačkoli to trvá dlouho, příprava překoná všechna očekávání..

Povinné složky:

 • Oloupané čerstvé dýně - asi 1 kg.
 • Granulovaný cukr - 700 - 800 gramů. Množství přímo závisí na chuti dýně, pokud je zelenina sladká, můžete si vzít méně cukru.
 • Citron - 1 velký.
 • Malá tyčinka skořice.

Doba vaření je asi 2 dny. Z tohoto množství ingrediencí vyjde asi 1 litr hotového dýňového džemu s citronem.

Kroky vaření:

 1. Lahodný džem receptPrvním krokem je příprava hlavního produktu. Nejprve by se mělo dobře umýt a úplně oloupat. Dále nakrájíme na malé sudé kousky. Pro ty, kteří mají rádi džem, který je spíše jako džem, by dýně měla být nakrájena na malé kousky. Na druhé straně, pro milovníky lepkavého sirupu s kousky, tyčinky musí být ořezány asi 4 mm.
 2. Poté, co je dýně nakrájena a připravena, měla by být pokryta cukrem. Cukr by měl být rovnoměrně rozptýlen v celé nádobě..
 3. Kousky citronu jsou položeny nahoře. Nádoba se odloží stranou, dokud se cukr úplně nerozpustí. Tento proces trvá v průměru nejméně 3 hodiny..
 4. Poté je pánev poslána do ohně, přivedena k varu. Jakmile se hmota vaří, oheň by se měl omezit a džem vařit nejméně 20 minut. Současně je důležité, aby sirup nevaril příliš mnoho, ale postupně nadouval hluboko dovnitř.
 5. Nádoba se poté vyjme z ohně a odešle na chladné místo po dobu nejméně 9 hodin.
 6. Po uplynutí této doby je třeba citronovou marmeládu znovu vařit do 20 minut po varu na nejnižší teplotě. Poté se nádoba opět vyjme a odešle na chladné místo pro infuzi. Obecně se postup pro takový plán musí opakovat čtyřikrát. Je důležité zajistit, aby se džem během vaření nevařil, jinak bude dýně hořet.

Viz také: Papriky papriky pro recepty na zimní vaření

Před provedením posledního vaření je vhodné do nádoby přidat skořici. Připravenost jamu lze zkontrolovat následovně, na talíř musí kapat malý sirup. Pokud se nerozšíří, pochoutka je zcela připravená.

Připravený džem se nalije do předem sterilizovaných nádob a zakryje se víky. Je pokryta teplou přikrývkou a zůstává v této formě po dobu alespoň jednoho dne. Poté jsou poslány do spíž, kde mohou být uloženy po dlouhou dobu..

Quick Pumpkin Treat

Džem vyrobený podle tohoto receptu lze nazvat nejrychlejší, protože to vyžaduje alespoň minimum produktů a minimum času.

Požadované produkty:

 • Syrová dýňová dužina - 500 gramů.
 • Granulovaný cukr - 500 gramů.
 • Malý citron.

Viz také: Nakládané okurky na zimu: chutné a jednoduché recepty

Výstup hotového produktu v plechovce o objemu 400 ml.

Příprava je následující:

 1. Jak vyrobit dýňový a citronový džemDýně je předmytá, oloupaná a nakrájená na plátky tak, aby se během procesu vaření úplně vařila.
 2. Nasekaná hlavní ingredience je poslána do nádoby s pevným dnem.
 3. Citron se také dobře umývá, semena se od něj oddělí a nakrájejí na malé kousky. Do dýňové nádoby se přidá plátek citronu.
 4. Celá tato směs je pokryta cukrem a ponechána asi 1 hodinu, aby se granulovaný cukr úplně rozpustil a dýně uvolnila šťávu..
 5. Zapálte pánev a vařte. Po úplném zahřátí se teplo sníží a vaří asi 25 minut. Poté se nádoba odstraní z tepla a trvá na ní asi 4 hodiny. Poté se vaření opakuje stejným způsobem..

Po opětovném vaření je jam zcela připraven. Pokud bude džem válcován do sklenic, vyplatí se jej znovu vařit a nalije do předem sterilizovaných nádob a poté je převrátit. Pokud bude pochoutka uložena v lednici, stačí ji umístit do obyčejných sklenic a zavřít víčky..

Hotový džem lze použít jako samostatný produkt nebo k přípravě různých muffinů a koláčů. Docela nestandardní, jasný a originální. Dobrou chuť.


Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření a vaření dýňový džem s citronem na zimu, recepty