Křupavé, pikantní okurky na zimu

Okurky výrazně poklesly v ceně, takže je čas na sůl a nakládat je tak, aby v zimě bylo něco, co byste mohli chutnat! Existuje mnoho receptů na sklizeň jemně zelené zeleniny. Ale existuje jen několik opravdu úspěšných. Chci se s vámi podělit o metodu, která nebyla testována v průběhu let, ale po celá desetiletí. Takové okurky solené na zimu, křupavé, v plechovkách po třech litrech, byly odebrány mojí babičkou. Ukázalo se, že je velmi chutné, neváhejte to vyzkoušet!

Složení (na tři litry sklenice):

- malé okurky - 1,5 kg-
- pitná voda - 1,5-2 l-
- česnek - 1-2 stroužky-
- hřebíček - 2 pupeny-
- černý nebo nový koření hrášek - 5-7 kusů.-
- mrkev - 1/2 ks. střední velikost-
- bobkový list - 1-2 ks.-
- koprové deštníky - 1-2 kusy.-
- stolní sůl - 3 lžíce. l.-
- granulovaný cukr - 1 lžíce. l.-
- octová esence (70%) - 1 lžička.Namočte okurky
1. Pro moření jsou ideální malé až střední okurky. Zapadnou do hustší nádoby a budou soleny rychleji a lépe, takže sklenice rozhodně nebudou bobtnat. Je vhodné brát domácí okurky, jsou chutnější a aromatičtější než ty, které uchovávají. Namočte je do studené vody po dobu 8 hodin nebo déle.

A také se ukázalo jako velmi chutné okurky v hořčičné omáčce, Doporučuji připravit pár sklenic na vzorek.Odřízněte konce
2. Poté dobře umyjte a odřízněte konce (volitelné). Pokud okurka začne kazit, samozřejmě ji nemůžete vložit do sklenice. Proto pečlivě zkontrolujte okurky, zda neobsahují skvrny a nečistoty. Protože i při nejmenším znečištění se solanka po několika dnech zakalí a konzervace může kvasit.


Rozložte koření
3. Připravte si sklenice požadované velikosti. Protože mám malou rodinu a vždy nemám dostatek místa v lednici pro skladování velkých nádob, válím okurky do litrových nádob, ale dal jsem množství přísad do třílitrové nádoby. I když je můžete snadno rozdělit na tři litry nebo jeden litr a dva litrové nádoby. Nádoby důkladně omyjte jedlou sódou, pokud je to žádoucí, sterilizujte v troubě nebo přidržte páru. Nezapomeňte víčka uvařit a osušit je na čistém ručníku. Do každé nádoby dejte koření - hřebíček, bobkový list, oloupaný česnek a pepř.


Přidejte koprové deštníky
4. Vložte také deštníky. Pokud tam nejsou, můžete použít obyčejný čerstvý kopr, prostě dát ne jeden, ale pár větví. Pokud ne, pak semena sušeného kopru udělají..


Přidejte mrkev
5. Oloupejte mrkev, umyjte ji a nakrájejte na malé kroužky. Do každé nádoby vložte několik.


Stack okurky
6. Pevně ​​(nebojte se použít sílu) vložte okurky do sklenic.


Nalijte solným roztokem
7. Vařte vodu a nalijte do sklenic až po metlu. Okurky zakryjte pokličkami a nechte je 5 až 7 minut vařit (u třílitrových nádob - 10 minut). Poté nalijte plechovku zpět do hrnce, znovu vařte a opakujte postup napařování. Potom nalijte vodu zpět do hrnce, přidejte sůl a cukr. Přiveďte k varu, nalijte octem, promíchejte a vypněte teplo. Nalijte okurky do sklenic okurky a ihned najděte. Ochlaďte otočením vzhůru nohama pod hustou přikrývkou.


Okurky nakládané na zimu, křupavé, ve sklenicích
Přeneste do úložiště za den nebo dva.

A pokud si chcete dnes na večeři uvařit chutné okurky, doporučujeme vám napsat si naše rychlý recept na lehce osolené okurky v sáčku za 5 minut.Křupavé, pikantní okurky na zimu
Úspěšné přípravy a chuť k jídlu!
Podívejte se na podobné recepty

» » Křupavé, pikantní okurky na zimu