Odrůdy pepře. Podrobný popis a charakteristiky s fotografickými odrůdami

Sladká paprika je oblíbená zelenina, proto se často přidává do různých pokrmů nebo se podává jako samostatný řez. Pěstují ho lidé na zahradních pozemcích jakéhokoli regionu. Je možné pěstovat a sklízet papriky všude, hlavní věcí je vybrat tu správnou odrůdu. Dnes budeme považovat to nejlepší odrůdy pepře s popisem.

Sladké papriky obsahují mnoho vitamínů a minerálů. A aby vaše oblíbená zelenina potěšila její sklizeň, zkuste ji pěstovat na zahradě s různým obdobím zrání.
sazenice pepře
Pepř se pěstuje jako roční. Je proto slabě odolný vůči mrazu zasadil z sazenic. Abyste mohli pěstovat bohatou sklizeň pepře, musíte zvážit všechny klady a zápory, kupovat dobré odrůdy odolných odrůd.

Vlastnosti pepře a popis odrůdy


Odrůda pepře je rozdělena do skupin - časná, střední a pozdní.

Rané druhy dozrávají až sto dní. Tyto odrůdy vás potěší rychlou a chutnou sklizní..

Papriky středního až pozdního typu jsou zralé na otevřené půdě a pěstovány ve sklenících v chladných podmínkách.

Popis odrůd papriky


Gladiator druh pepře - Holandská práce. Střední, pozdní zrání, obrovská jasně žlutá zelenina. Tloušťka stěny 13 mm, hmotnost zeleniny 380-400 gramů, výtěžnost na metr čtvereční - 10-12 kg.

Pohled na papriku - ovoce ve tvaru kužele, hmotnost 115 gramů, zlatožlutá barva. Není příliš rozmarný, sklizeň bude i při občasném zalévání v horkém létě. Zelenina je dobře transportována.

Pepř polykat. Vlastnosti a popis odrůdy: má vysoký výnos - 15 paprik z jednoho keře. Žebrovaná zelenina, kónická 10 cm, hmotnost asi 80 gramů, plody se tvoří 21 dní, plody dozrávají 130 dní od okamžiku výsadby do země - základní popis odrůdy. Pepř polykat v salátech použijte nezralou zeleninu. Tato odrůda pepře je silná proti verticiliové nemoci..

jak se starat o sazenice pepře 

Bigg máma - tento druh papriky se pěstuje na otevřeném poli i ve skleníku. Bush roste až na jeden metr. Hmotnost je 200 gramů, stěny pepře jsou silné 13 mm. Ovoce je obdélníkové, hladké s velmi pěknou oranžovou barvou. Zrání začíná za 120 dní. Sklizeň zeleniny - velmi nenahraditelná při vaření, spotřebovaná čerstvě, konzervovaná forma (příprava na budoucí použití)

Bigg tati - jako bigg, maminka nese ovoce na otevřeném a uzavřeném terénu. V 90. den po výsadbě sklízí silnostěnné, kónické, neuvěřitelně chutné papriky o hmotnosti 150 gramů. Barva je fialová a červenohnědá. Dlouho se nezhoršují, zůstávají svěží. Produktivita 6-8 kg.

Odrůda kalifornského zázračného pepře: popis odrůdy

Kalifornský zázrak pepř. Vlastnosti a popis odrůdy: velká, kostka, zralá červená. Toto ovoce je mezi zahradníky oblíbené.. Semena pepře jsou považovány za vynikající klíčivost. Pokud nebudete dodržovat všechny nezbytné podmínky a pravidla pro pěstování, zelenina bude hořce chutnat. Keř roste až do 70 cm, jedna rostlina dá 7-10 plodů.

pěstování papriky
 

Odrůda pepř Bogatyr: popis odrůdy

Bogatyr pepř. Funkce a popis - odrůda v polovině sezóny. To bude trvat 120 dnů od začátku klíčení do technicky zralého ovoce. Keř takové rostliny je 60 cm, velká zelenina. Má přítomnost hrbolaté kůže od začátku - zelená, poté zčervená. Jeden metr čtvereční rostliny poskytne asi 7 kg pepře. Každý pepř je dobrý svým vlastním způsobem, může vážit různými způsoby od 150 do 180 gramů. Je bohatá na kyselinu askorbovou, rutin a mnoho užitečných vitamínů. Zelenina se konzumuje v různých formách: čerstvá, zmrazená, konzervovaná, nakládané papriky, a také se používá při přípravě teplých jídel. Vynikající přepravitelnost, odolná vůči noční můře.

Pepř Belozerka: popis odrůdy.

Odrůda papriky Belozerka je nejoblíbenější z pěstovaných odrůd. Poskytuje ovoce na otevřeném poli. Zraje v den 112, keř roste asi 70 cm, ve tvaru kužele, plody visí dolů, lehce žebrované s ostrým vrcholem, mají velmi krásnou barvu, od světle krémové po červenou. Buničina má tloušťku 7,5 mm a váží 130 gramů. Lahodné, chutné ovoce. Zrání je simultánní. K dispozici je 8 kg na metr čtvereční. Trvají dlouhou dobu, během dlouhé přepravy se nezhoršují. Rostliny odolné vůči chorobám a hnilobě.

Druh pepře Novogogoshary - standardní, keř roste jeden a půl metru. "Berry" je mírně zploštělý, hmotnost - 130 gramů. Může nést ovoce po dobu 40-45 dní. Zůstaňte svěží po dlouhou dobu.

Odrůdy pepře Vinny dolů: popis odrůdy.

Tento neuvěřitelný zázrak. Víno s vysokým výnosem se dobře pěstuje ve všech regionech. Začíná přinášet ovoce v den 108-110. Mají slabé žebrování, červenou barvu, hmotnost až 50 gramů.

Ox paprika: popis odrůdy.

V polovině předčasného zrání. Od začátku výsevu do prvních plodů uplyne 70 dní. Roste až do 70 cm. Pepř má silné stěny 6-8 mm, protáhlé, kuželovité, hladké ovoce, 16 cm zelenina váží přibližně 200 gramů. Velmi krásná hořící červená. Pepř je šťavnatý, sladký a vydrží po dlouhou dobu. Perfektně přepravován na velké vzdálenosti, zimní saláty. Každý keř může nést 3 kg ovoce.

nejlepší odrůdy papriky 

Odrůda trpasličí papriky - odolný proti mrazu, zraje 100 dní. Hladký, masitý, kuželovitý červený pepř v biologické zralosti váží přibližně 80 gramů. Trpasličí paprika je kompaktní, odolná vůči chorobám, obsahuje hodně vitamínu C.

Druh Pepper Snow White - barva je mléčně bílá, technická zralost přichází - 100 - 110 dní. Ovoce je hladké, kuželové, délka - 12 cm, hmotnost - 100 gramů.

Černý kardinál pepř - pochází z Itálie. Zelenina ve formě řezané pyramidy, nejprve černé, poté postupně červené, má šťavnatou dužinu. Extrémně aromatické, ideální pro zmrazené papriky.

Paprika: description - jeho tvar připomíná zvonek. Tato odrůda pepře je trvalka. Na zimu přesazen do květináčů, umístěné na dobře osvětleném místě. Jeden keř rostliny vám dá asi 2 kg sklizně. Doba zrání je 150 dní. Má pikantní sladkokyselou chuť.

Citlivost pepře - skvělé pro skleníky. Hmotnost 50 gramů, neuvěřitelně chutná v chuti, doba zrání 120 až 130 dní. Keře rostou vysoko, takže se musíte svázat.

pěstujeme pepř na místě 

Několik tipů pro pěstování a péči o papriku.

Pepř se pěstuje metodou sazenic. Semena jsou připravena pro sazenice zaseté v únoru.

Semena se připravují takto:

 • dezinfikováno - namočte po dobu půl hodiny do roztoku (1%) manganistanu draselného, ​​poté důkladně opláchněte vodou.

 • ošetřeno stimulátorem růstu.

 • ošetřené speciálními přípravky proti plísním. 

Jakmile jsou semena zpracována, jsou zaseta do samostatného květináče v hloubce 0,5 až 1 cm. Vhodná teplota je 25 až 30 stupňů. Obvykle na čtvrtý, pátý den je vidět klíčení pepře. Teplota klesne na 18 stupňů po dobu jednoho týdne, poté stoupne na 25 stupňů. Snižuje se tak, aby sazenice neprotáhly.

popis odrůd pepře 

Zahradníci radí, kromě toho, zvýraznit sazenice ve fázi 3-5 dostupných listů po dobu 12 hodin denně. Zatímco sazenice budou vysazeny v zemi, je nutné je krmit dvakrát:

 1. Jakmile se objevilo prvních 3-5 listů.

 2. Pak, když již existuje 8 listů.

Hnojení se provádí:

 • močovina - 50 gramů;

 • draselná sůl - 30 gramů;

 • superfosfát - 125 gramů.

Po krmení jsou pepřové keře napojeny čistou vodou. Občas posypte zeminou v nádobě. Pár týdnů před výsadbou sazenic na volném prostranství musí být vytvrzeno: během dne jeďte venku (za teplého počasí) a v noci ji vraťte zpět.

vlastnosti pepře a popis odrůdy 

Krmte rostlinu draselnou solí týden a stříkejte ji stimulátorem růstu před výsadbou. Díky tomu budou naše papriky životaschopné, dusičnany se sníží o polovinu a výnos se zvýší na asi 30-40%. Sazenice jsou obvykle přesazeny na 55. den: je na ní 12 listů, výška je 25 cm, tlustá stonek, krásná zelená barva. Teplota půdy musí být nejméně 15 stupňů.

Pro jeden čtvereční metr půdy během výsadby pepře musíte přidat:

 • fosfátová hnojiva - 40 gramů;

 • kompost nebo humus - jeden kbelík;

 • dusíkatá hnojiva - 30 gramů;

 • hnojiva potaš - 40 gramů.

Před výsadbou musí být každý otvor navlhčen dvěma litry vody.

popis odrůdy sladké papriky 

V závislosti na odrůdě se stanoví hustota výsadby:

 • Odrůda podrozměrné velikosti se vysazuje ve vzdálenosti 15 cm.

 • střední výška - 25 cm.

 • vysoký - 35 cm.

Shkodniki, nemoci sladkého pepře, jak bojovat?!

V této části článku se vás pokusíme jasně představit shkodnikům a chorobám pepře, naučíme vás, jak je překonat.

Stolbur (malé listy) - virové onemocnění se projevuje chlorotickou barvou listů, zkracují se internody. Pak listy uschnou, visí dolů, padají. Stolbur se nepřenáší z nemocné rostliny ani ze semen. Hlavním nositelem nemoci je leafhopper.

Výsadba velmi kvalitních sazenic, časté zalévání s uvolněním půdy, „válka“ s různými pleveli - to je prevence takové nemoci.

Vrcholová hniloba - fyziologické onemocnění. Teplotní problém a velmi vlhký vzduch. (I.e. vysoká teplota, nízká vlhkost).

Chcete-li zabránit této nemoci, musíte pravidelně, rovnoměrně zalévat. Krmení kořenů dusičnanem vápenatým na kořenech superfosfátem během růstu plodů, aby byla bohatá sklizeň.

bogatyrový popis pepře 

Černá bakteriální skvrna - ovlivňuje nejen zeleninu, ale i listy a stonky. Listy s malými skvrnami, nejprve vodnaté, pak zčernalé a žluté skvrny kolem. Nemoc se přenáší semeny, jinými rostlinami.

Boj spočívá v postřiku přípravky obsahujícími měď, musíte začít sazenicemi, díky nimž ovoce roste zdravě. Při sklizni používejte léčivou biologii.

Fusarium kvetoucí - to je žloutnutí, zvadnutí horních listů. Může se jednat o to, že listy uschnou, barva je matná zelená nebo hnědá, ale stále zůstávají na keři. Nemocné keře papriky musí být odstraněny. V řezu stonku nebo kořenu lze vidět načervenalé hnědé pruhy.

Popis odrůdy papriky belozerka 

Pavoučí roztoč - je usazen v stepní zóně. Objevily se pouze škůdci, je nutné ošetřit rostliny zvláštními prostředky. Pokud je plodina hned za rohem, ošetřte ji jinými prostředky.

Mšice - také způsobuje mnoho problémů s pěstováním této plodiny. Mšice sají mízu z rostliny, proto se růst zpomaluje. Nakažené listy se stočí, zbarví dožloutlé, drobí se. Postižené rostliny po výsadbě jsou špatně přijímány a sklizeň nemusí být vůbec. Důvodem výskytu mšic jsou mravenci, kteří se zase živí mšicemi mšicemi. Pro extrakci je nutné rostliny postříkat speciálními přípravky. Je také dovoleno stříkat mšice běžným mýdlovým roztokem pro domácnost. Zůstává na listech a chrání rostlinu, dokud se neobjeví první deště. Aby se zabránilo výskytu mšic, nasaďte pepř v blízkosti cibule, česneku.

Dobré hybridní odrůdy

Hybridy pepře musí být zakoupeny každou sezónu. Hybridní odrůdy mají nepopiratelné výhody:

- vysoká produktivita;

- rostliny odolné vůči chorobám;

- velká zelenina;

- chutné, chutné ovoce.

Hybridní odrůdy:

Madonna F1 - vysoce odolná vůči chorobám, současně dokonale poskytuje suchu velkou sklizeň. Doba zrání je 60–65 dní. Hmotnost - 180-200 gramů, světle, zelená, poté zčervená.

Maria F1 - velké ovoce, v polovině sezóny, plodné. Kulatý, mírně zploštělý tvar o hmotnosti 120 gramů. Výška této třídy je 80-85 cm.

Maxim F1 je hybrid střední zrání. Podlouhlá zelenina, 9-10 cm, váží 70-80 gramů. Zpočátku je barva fialová, poté zčervená. Odrůda dobře zapadá, nese ovoce, verticillium odolné vůči chorobám.

Othello F1 je kříženec rané zralosti. Fialová nejprve, pak zhnědne. Hmotnost 108 gramů. Přináší skvělé ovoce. Všechny papriky dozrávají společně.


Podívejte se na podobné recepty

» » Odrůdy pepře. Podrobný popis a charakteristiky s fotografickými odrůdami