Nakládané okurky s hořčicí

Dalším velkým receptem na domácí konzervaci je „Nakládané okurky s hořčicí". K jejich přípravě je třeba připravit následující složky:

  1. 3 kg okurek;
  2. 2-3 větvičky estragonu, petrželky, celeru a kopru;
  3. 1 křenový list;
  4. 3-4 stroužky česneku;
  5. 2 bobkové listy;
  6. 4 cibule;
  7. 5 kusů. hřebíček suchý;
  8. 5 hrách černého pepře;
  9. podle? tsp hořčičná semena a suchá hořčice.

Navíc k nalévání nakládané okurky na zimu vezme 130 ml 9% octa, 60 g soli a 100 g granulovaného cukru na dva litry vody.

Nakládané okurky s hořčicí

Okurky vybrané podle velikosti pro sklizeň “Nakládané okurky s hořčicí na zimu»Jsou namočeny po dobu 3 hodin ve studené vodě. Zelení jsou umyté a hrubě nasekané. Česnek a cibule jsou oloupané.

Marináda se připravuje. 2 litry vody se vaří s cukrem a solí v něm rozpuštěnou. Přidá se černý pepř, bobkový list a hřebíček.

Nakládané okurky s hořčicí

Do připravené nádoby se nalije 9% ocet, položí se cibule, česnek, hořčice a byliny. Okurky jsou položeny na nich a plněné vařenou marinádou. Banky jsou pokryty víky a odeslány do sterilizace po dobu 15 minut. Poté jsou plechovky okamžitě srolovány a nastaveny na vychladnutí..

"Nakládané okurky s hořčicí" recept Je skvělým předkrmem a skvělou přísadou pro zimní saláty. Nakládané okurky připravené podle tohoto receptu slibují, že jsou křupavé, silné a chutné. Nejprve se však musíte pokusit odvážně říci: uspěli jste nebo ne. I když to prostě nemůže fungovat! Tento recept vám umožní nakládat nejen okurky, ale také je vyrábět marinování cukety.

Nakládané okurky s hořčicí

Hořčičné okurky lze kombinovat s křenovými kořeny. Ukázalo se, že je velmi pikantní a pikantní. K hořčičným okurkám se v závislosti na požadované chuti a stupni koření přidávají také horké papriky nebo sladké papriky..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky s hořčicí