Nakládané kořeněné lilky na zimu

Další rychlý a ohromující recept na vaši pozornost “Pikantní lilek v egyptštině “. Pikantní, aromatické, ukázalo se, že jsou prostě chutné, absorbují marinádu a stávají se měkkými a šťavnatými.

Nakládané kořeněné lilky na zimu

Na lilek na zimu v egyptštině je nutné:

 1. 9-10 malý lilek;
 2. 1 červená paprika;
 3. 1 chilli paprička;
 4. ? tsp mletá paprika;
 5. 7 stroužků česneku;
 6. 200 ml olivového oleje;
 7. velká hromada petrželky;
 8. 4 lžíce citronová šťáva;
 9. 1 polévková lžíce ocet 6%;
 10. hrubá sůl;
 11. 1 polévková lžíce. koriandr a kari;
 12. ? tsp kmín.

Pro recept “Nakládaný lilek rychle»Zelenina se myje, suší a potahuje olivovým olejem. Poté se umístí na plech potažený fólií a odešlou do pece předehřáté na 2000 na pečení po dobu 25 minut - nebo dokud nebudou dostatečně měkké. Pak by lilek měl vychladnout a stonky jsou od nich úhledně odříznuty. A „narušená“ místa se posypou solí a lilek se nechá hodinu.

Nakládané kořeněné lilky na zimu

Horké a sladké papriky je třeba nakrájet na polovinu, oloupat a poté nakrájet na malé kousky. Česnek je oloupaný a rozdrcený v třecí misce nebo předán do tisku. Jemně nasekaná petrželka.

Všechny ingredience jsou smíšené. K nim se přidá koriandr, sůl, kari, mletá paprika, ocet, citronová šťáva, kmín a olivový olej (50 ml). Výplň lilku je smíchán.

V lilku se na boku provede řez nožem. Do něj se vloží trochu soli a „náplň“. Plněná lilek se umístí do nádoby nebo sterilizovaných sklenic, naplní se olivovým olejem a uloží se v lednici. Budou připraveni do 5 dnů. Může být uděláno konzervování lilku- ale měli by být stále v chladu.

Nakládané kořeněné lilky na zimu

Vhodné pro Recepty "nakládaného lilku" a velká zelenina. Musí se však překrýt.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané kořeněné lilky na zimu