Plněný lilek na zimu

Pokud nemáte rádi lilky, pak to znamená, že jednoduše nevíte, jak je správně vařit! Existuje mnoho receptů na jídla z této zeleniny. Obzvláště chci zdůraznit recept „Plněný lilek na zimu". Pikantní, nakládané, pikantní - no, prostě chutné. Tento předkrm si můžete připravit podle následujícího receptu.

Plněný lilek na zimu

Než to uděláte lahodný plněný lilek na zimu, musí být připraveny. Tento postup se v zásadě neliší od zásady přípravy zeleniny na lilek sauté. Z lilku (recept je navržen pro 2,5 kg zeleniny) se stonky nejprve odstraní. Dále se u každého ovoce provede podélný řez, který nedosahuje 2 cm až do konce. Zelenina se vaří asi 35-40 minut ve slané vodě (30 g soli se vloží do 1 litru vody). Poté se lilek vyjme z vody a pod tlakem se vypustí přebytečná kapalina..

Mezitím se připravuje náplň. 0,5 kg strouhané mrkve a 100 g bílých kořenů nakrájených na tenké proužky se smaží v rostlinném oleji. Samostatně, smažené 100 g cibule, nakrájené na tenké půlky. To vše je smíšené, nakrájenou petrželku a sůl přidáme podle chuti.

Plněný lilek na zimu

Po vychladnutí náplně se naplní lilky, které jsou svázány nití nebo stonky celeru. Připravená plněná zelenina se umístí do kastrolu, posype rozdrceným česnekem ve vrstvách a nahoře se přikryje plátěným ubrouskem.

V této podobě jsou ponechány 2-3 dny. Po uplynutí této doby se přivede do varu a do lilku se nalije olej s vrstvou 1,5 až 2 cm, nádobí se přikryje víkem a uloží se do chladu. Při teplotách do 100 ° C "Plněné lilky na zimu" recepty lze skladovat déle než šest měsíců.

Plněný lilek na zimu

Pro různé zimní občerstvení si můžete připravit tuto zeleninu na chladné počasí podle receptů “Výrobky z lilku na zimu".


Podívejte se na podobné recepty

» » Plněný lilek na zimu