Čínský lilek. Vynikající recept

Lilek pro zimní recepty může být velmi rozmanitá, protože tato zelenina může být konzervovaná, nakládaná, solená a sušená. Jsou zahrnuty do široké škály zimních salátů, například do slavného „tchánského jazyka“.

Čínský lilek. Vynikající recept

Polotovary lilku na zimu samozřejmě vynikají svou rozmanitostí, ale z „modrých“ jídel si můžete připravit ještě více pokrmů, jejichž chuť si můžete vychutnat jak v létě (pomocí zralých plodů), tak v zimě (pomocí zmrazení). Nabízíme vám recept lilek v čínštině - vynikající horký druhý kurz, který se dokonale hodí do nabídky vegetariánů a prostě milovníků zeleniny.
Omyjte následující zeleninu: 2 papriky (červená a zelená), chilli papričky, velký lilek. Oloupejte malou cibuli a 2 stroužky česneku.

Lilek lze oloupat nebo nechat loupat, nakrájet na velké kostičky, posypat solí a nechat 20 minut odstranit hořkost. Poté je třeba zeleninu opláchnout a nechat vytéct..
Zatímco lilky jsou pod solí, musíte nasekat papriku a cibuli na střední kostky, nakrájejte chilli na menší kousky, nasekejte česnek.
Ve velké pánvi nebo woku zahřejte asi 2 polévkové lžíce rostlinného oleje, přidejte tam nakrájený lilek a smažte je asi 5 minut při vysoké teplotě. Vyjměte lilek a odložte je prozatím. Smažte cibuli a česnek po dobu 2 minut na pánvi. Poté přidejte pepř a smažte 2 minuty. Přidejte lilek, polévkovou lžíci sojové omáčky, 2 lžičky cukru, stejné množství octa do pánve, posypeme sušeným mletým zázvorem. Vše promíchejte, nechte 10 minut působit na mírném ohni. Ukázalo se lilek s čínskou omáčkou. Můžete však vařit a lilek v korejštině.
Podívejte se na podobné recepty

» » Čínský lilek. Vynikající recept