Lilek na zimu

Lilek jsou jedinečnou zeleninou, se kterou skutečné ženy v domácnosti nikdy neunaví experimentování. Původní vlastností této zeleniny je, že v některých pokrmech dokážou napodobit chuť skutečných hub..

Lilek na zimu

 
Recept na takové skvělé jídlo je uveden níže..
Lilek "Téměř jako houby"
Pro přípravu lilek s příchutí houby budete potřebovat:
- 5 kg lilku-
- 5 litrů vody-
- 200 g soli-
- 400 ml běžného stolního octa-
- 1-2 hlavy česneku-
- 1 šálek rostlinného oleje.
Lilek je třeba důkladně omýt a nakrájet na kostky. Marináda se připravuje v samostatném hrnci: smíchá se sůl, voda a ocet, načež se pánev posílá do ohně. Po okamžiku varu se lilky posílají na marinádu a vaří se 5 minut. Poté se lilky vyjmou, vloží do gázového sáčku a fixují se po dobu 12 hodin na prázdnou misku, aby se kapalina propláchla. Poté vložte lilek do kastrolu, smíchejte je s drceným (drceným) česnekem a vše zalijte vařeným rostlinným olejem. Připravené lilky se umístí do sklenic a sterilizují se po dobu 15 minut a pak se stočí.

Lilek na zimu


Lilek na zimu "Falešné houby"
Lilek vařený podle následujícího receptu má kořenitou „houbovou“ chuť.
Požadované:
- 5 kg zralých lilků-
- 5 litrů vody-
- 1 šálek soli-
- 0,5 l. 9% ocet-
- litr rostlinného oleje-
- česnek - pro ty, kteří dávají přednost kořeněným pokrmům.
Promyté lilky se nakrájejí na plátky. Poté se vaří kyselá marináda octa, soli a vody, posílají se nasekané lilky a vše se vaří po dobu pěti minut.
Poté se rostlinný olej v ohni uvede do varu..
Připravené lilky se v malých dávkách odesílají do předsterilizovaných nádob, střídající se jejich vrstvy s nasekaným česnekem. Naplněné plechovky se opatrně v tenkém proudu nalijí do vroucího rostlinného oleje a snaží se striktně dostat do středu nádoby tak, aby plechovka nepraskla. Před servírováním takových původních „lilek na houby“ na stůl - jsou lehce osolené a přidá se jim malý ocet.

Lilek na zimu

Zámecký kaviár z lilku
Neuvěřitelně chutný a originální předkrm - lilek kaviár, který se také nazývá „zámořský“. A ukázalo se, že takový kaviár je opravdu výjimečný.
K jeho přípravě budete potřebovat:
- 3,5 kg lilku-
- 3,5 kg šťavnatých rajčat-
- Cibule 1,5 kg-
- 1,5 kg mrkve-
- 2 kg papriky-
- 300 g česneku-
-3-4 lžíce. lžíce soli-
- 1 polévková lžíce 70% octa-
- rostlinný olej.
Promyté lilky a papriky se nakrájí na kostky, mrkev se nastrouhá na hrubé struhadlo, cibule se jemně naseká. Poté se nasekaná a nastrouhaná zelenina smaží jednotlivě v malém množství rostlinného oleje, odešle do smaltované mísy a dobře promíchá. Poté se čerstvá rajčata nechají projít mlýnkem na maso nebo nařezanou mixérem. Zelenina smažená v oleji je smíchána s výsledným rajčatovým pyré, malým množstvím soli a poslána do ohně. Kaviár se vaří 40 minut od okamžiku, kdy se vaří. Asi pět minut před jeho připraveností - přidejte do kaviáru česnek, který prošel drtičem a lžičkou octové esence. Po všech manipulacích je hotový kaviár položen do sterilních nádob a srolován.

Lilek na zimu


Kaviár lilku v Záporoží
Kaviár lilku, připravený podle následujícího receptu, má úžasnou chuť, vůni a něžnost.
K přípravě tohoto neobvykle chutného kaviáru budete potřebovat:
- 5 kg zralých lilků-
- 0,5 kg kg mrkve-
- 150 g kořen petrželky-
- 300 g rajčatové pasty-
- 300 gr cibule-
- 40 g cukru-
-25 gramů zeleného celeru-
- 100 gr celeru-
- 0,5 l rostlinného oleje-
-75 g soli-
- 1 polévková lžíce. lžíce 70% octa.
Důkladně promyté lilky se nakrájejí na plátky o tloušťce asi 2 cm, poté se plátky smaží v rostlinném oleji až na zlatohnědou barvu. Smažené plátky lilku se protlačí mlýnkem na maso nebo mletým v mixéru, načež se k nim přidají rajčatová pasta, byliny, koření, sůl a cukr. Výsledná hmota se zahřeje na 70 ° C. a poté jsou rozloženy v bankách. Nádoby na kaviár se sterilizují po dobu asi 15 minut a poté se přidají do každé 700 gramové nádoby lžičky octa a přikryjte sterilním víkem.
Zkušení ženy v domácnosti a vynalézaví kuchaři znají celou řadu lilkové přípravky na zimu. V této odrůdě najdete různé občerstvení, lecho a originální pikantní lilkové saláty..

Lilek na zimu

Milovníci kořeněných a originálních pokrmů si budou pochutnat na kořeněném a pikantním předkrm lilku.
K jeho přípravě budete potřebovat:
- 5 kg lilku-
- 300 g česneku-
- 1 kg sladké papriky-
-3-4 lusky horké, feferonky-
- 200 ml 9% stolního octa-
- 100 gramů cukru-


- 1 polévková lžíce. lžíci rostlinného oleje-
- 1 parta čerstvého kopru.
Lilek na zimu omyté, nakrájené na kruhy (asi 2 cm silné), přidejte trochu soli a vložte do mělké mísy na 30 minut - aby zelenina měla čas extrahovat šťávu. Koprové zelené, česnekové, sladké a hořké papriky se krouží v mlýnku na maso, ke směsi se přidá cukr a ocet. Všechno je třeba důkladně promíchat - dokud se krystaly cukru úplně nerozpustí. Plátky lilku se smaží na předehřáté pánvi, dokud se nezhnědnou. Po vaření musí být každý plátek lilku vyjmut z pánve vidličkou, namočen do kořeněné směsi česneku a pepře a poslán do předem sterilizované nádoby. Pokuste se položit lilek do úhledných vrstev, po kterých musí být nádoba naplněná zeleninou sterilizována dalších 15 minut a poté uzavřena sterilním víčkem..

Lilek na zimu


Hospodyňky, které jsou zvyklé rychle zvládnout všechny kulinářské přípravy, se určitě budou líbit lilek recept, šlehačkou.
Budou vyžadovat:


- 2,5 kg vybraných lilků,
-2,5 l vody,
-1 šálek slunečnicového (rostlinného) oleje,
-150 g 9% octa,
- 100 gramů soli,
- půl sklenice česneku, nasekané na velké kousky.
Sůl a ocet se přidají do pánve s vodou, poté posílají nádobí do ohně a čekají, až marináda vaří. Poté se promyté a sušené lilky nakrájejí na čisté kostky a nasekaná zelenina se nalije do vroucí marinády po dobu 5-7 minut. Poté olej přiveďte k varu v samostatném hrnci..
Lilek se vrhne do cedníku, nechá se odtéct přebytečná marináda, poté se nalije do vroucího oleje a přidá se tam hrubě nasekaný česnek. Všechno se rychle promíchá a rozloží do předem připravených sterilních nádob. Plechovky jsou srolovány, otočeny vzhůru nohama a posílány pod přikrývku, dokud zcela nevychladnou.

Lilek na zimu

Neobvykle chutné a originální to dopadá tak nádherný předkrm vyrobený z lilku. (Toto jídlo určitě ocení milovníci pikantního občerstvení.)
K vaření budete potřebovat:
- 6 kg zralých lilků,
- 1 šálek 9% octa,
- 200 g česneku,
- pár sklenic rostlinného oleje,
- 3-4 lusky feferonky,
- 2,5 lžíce. lžíce soli,
- greeny: kopr a čerstvá petrželka.
Lilek se nakrájí na kostky, nasolí se a posílá se asi 5 minut do vroucí vody. Poté se zelenina ochladí, připravené byliny, česnek a feferonka se protlačí mlýnkem na maso, přidá se sůl, rostlinný olej a 9% ocet. Tato hmota se přidá do lilku, dobře se promíchá, rozdělí se mezi sterilizované sklenice a navine se.

Lilek na zimu


Docela pikantní jídlo nakládaný lilek, které určitě potěší i rozmazlené labužníky.
Na 1 litr nádoby budoucího jídla budete potřebovat:
- 6-8 středně zralé lilky,
- pár větviček zeleného kopru, křenový list, snítka celeru,
- 1,5 šálku vody,
- 1 polévková lžíce. lžíce cukru,
- 0,5 lžíce. lžíce octa,
- 6 pepřů,
- 1. lžíce soli,
- 2 stroužky česneku.
Na začátku vaření se lilky umyjí, stonek se z nich odstraní a ponoří do vroucí vody po dobu 10 minut. Potom se zelenina ošetřená vroucí vodou odstraní z vody a nechá se uschnout.
Přibližně polovina dostupného koření je zaslána do předem připravených sterilních sklenic, načež se tam umístí lilky a zbytek koření se přidá k nim.
Zelenina se nalije marinádou z vody, octa a soli. Sklenice na lilek jsou sterilizovány po dobu asi 15 minut, poté jsou srolovány a odeslány pod teplou přikrývku, aby vychladly.
Podpis receptů mnoha zkušených manželek je úžasný lilek lilek. Jedná se o poměrně jednoduché, ale přesto velmi originální a chutné jídlo..

Lilek na zimu


K přípravě takového lecha na zimu bude hostitelka potřebovat:
- 4 kg vybraných zralých lilků,
- 1 kg sladké papriky,
- 2 kg šťavnatých rajčat,
- 1 kg mrkve,
- 10 stroužků česneku,
- 10 středně cibule,
- 1 polévková lžíce. lžíce 9% octa,
- 4 lžíce. lžíce soli,
- sklenici cukru.
Bez loupání nebo namáčení nakrájejte lilek na úhledné kostky. Zralá rajčata procházejí mlýnkem na maso a cibule a paprika se nakrájí na poloviční kroužky. Poté nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle a jemně nasekejte stroužky česneku.
Všechno je umístěno na velké, prostorné pánvi, která do zeleniny přidává rostlinný olej, ocet, cukr a sůl. Poté, co se lecho vaří, vaří se asi hodinu na středně-středním ohni. Stále horké - lecho je posíláno do předsterilizovaných nádob a - srolováno sterilními víčky.

Lilek na zimu

A tady je další polotovary lilku na zimu!

Vynikající předkrm pro jakýkoli stůl - aromatický lilek sauté. Při přípravě toto jídlo nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti, a proto to budou moci zvládnout i velmi zkušení ženy v domácnosti..
Pro voštinu, kterou budete potřebovat:
- 2 kg média, zralý lilek,
- 1 kg šťavnatých zralých rajčat,
- 400 gr cibule,
- 4-6 střední mrkve,
- 0,5 šálku granulovaného cukru,
- 4-6 kousků papriky,
- 2 lžíce. lžíce soli,
- pár vonných listů vavřínu,
- 3-4 stroužky česneku,
- petržel,
- černý pepř (hrášek).
Zelenina se promyje, stonky se odstraní. Poté se rajčata a lilky nakrájejí na plátky, mrkev - na proužky, papriky - na kroužky a cibuli a zelení - jemně nasekané nožem. Paprika a paprika rajče posypeme solí a počkejte, až zelenina začne odšťavňovat. Mezitím se rostlinný olej nalije do kastrolu a do něj se nalije zelenina spolu se šťávou ve vrstvách: rajčata, cibule, plátky lilku, mrkev, papriky a petrželka. Přidá se vonný bobkový list a černý pepř. Všechno by mělo být duseno asi čtyřicet minut za občasného míchání. Několik minut před vařením přidejte strouhaný česnek nebo česnek procházející česnekovým lisem v sauté. Saute je rozložena v bankách a srolována.

Lilek na zimu

Neobvyklá chuť lilek v bulharštině určitě osloví všechny členy domácnosti. Proto by každá hospodyňka měla jistě hýčkat svou rodinu s takovým originálním občerstvením..
Bude to nutné pro lilky v bulharštině:
- 1,2 vybraných lilků,
- 300 gr cibule,
- 400 g zralých rajčat,
- 30 gramů česneku,
- 30 gramů soli,
- 120 g slunečnicového / rostlinného oleje,
- aromatická petržel a pepř (volitelné).
Lilek promyté, nakrájené na kruhy (asi 2 cm tlusté), potom se nakrájená zelenina posílá na pět minut do solného roztoku.
Poté se lilky vyjmou ze solanky, přebytečná kapalina se nechá odtéct a jsou poslány na pánev s rostlinným olejem, smaženy do zlatohnědé..
Promytá rajčata se nechají projít mlýnkem na maso, poté se rajčatová hmota zahřeje na ohni a po vychladnutí ji protřepe sítem. Výsledná hmota je poslána do ohně a vařena na polovinu objemu.
Česnek je předem namočen (musí být naplněn po dobu asi dvou hodin), poté jsou filmy z hřebíčku odstraněny a hřebíček prochází česnekovým lisem.
Zelení jsou jemně nasekané a smíchané s rajčatovou pastou. Výsledná směs se v ohni ohřeje a z času na čas míchá. Ve vyhřívaných suchých nádobách ležel ve vrstvách: lilek a výsledné „mleté ​​maso“. Instalace dokončí vrstva mletého masa. Poté se naplněná nádoba uzavře vařeným víkem a odešle se sterilizovat ve velké nádobě. Na půllitrovou plechovku stačí 50 minut. sterilizace, na litr - 90 min.

Lilek na zimu


Opravdu originální recept, který musí mít každá hospodyňka po ruce - lilku.
Bude vyžadovat:
- 5 kg vybraných lilků,
- 600 g zralé papriky,
- 600 gr cibule,
- 200 g česneku,
- 3 hrsti soli,
- 200 ml 9% octa,
- rostlinný olej.
Lilek se loupe a nakrájíme na rovnoměrné proužky. Nasekaná zelenina se pak odešle do hluboké mísy, přidá se sůl, smíchá se a nechá se pět hodin.
Poté vytlačte přebytečnou šťávu z lilku a osmažte je v oleji.
Papriky a cibule jsou také nakrájeny na proužky. Česnek jemně protřete a vše smíchejte s lilkem. Zelenina se nalije octem. Vše je rozloženo v suchých sterilních nádobách a nádoby jsou uzavřeny plastovými víčky. Udržujte ho na chladném místě.

Lilek na zimu


Milovníci kořeněné korejské kuchyně si jistě zamilují takové jídlo jako lilek v korejštině. Fanoušci kořeněných jídel budou s tímto receptem určitě spokojeni..
K vaření lilku v korejštině budete potřebovat:
- 4 kg vybraných zralých lilků,
- 1 kg sladké červené papriky,
- 1 kg šťavnaté mrkve,
- 1 kg cibule,
- pár lusků feferonky,
- 100 gramů česneku,
- 2 hrstky soli,
- pár polévkových lžic 70% octa.
V souladu s metodami zpracování zeleniny v korejské kuchyni se umyté lilky nakrájejí na úhledné tenké proužky, přidá se sůl a nechá se jednu hodinu.
Mezitím se mrkev nastrouhá na speciálním struhadle (konkrétně pro korejskou mrkev), cibule se nakrájí na půlky a pepř se nakrájí na dlouhé proužky. Cibuli a česnek jemně nasekejte ostrým nožem.
Veškerá zelenina, kromě lilku, se smíchá, přidá se ocet a nechá se vařit asi pět hodin, několikrát se důkladně promíchá.
Poté se lilky smaží v rostlinném oleji a ochladí se. Kombinujte veškerou připravenou zeleninu a vložte ji do sterilizovaných nádob. Trvání sterilizace: pro plechy o obsahu půl litru - 15 minut, pro litrové plechovky - 25-30 minut. Kontejnery jsou srolované.

Lilek na zimu


Je chybou se domnívat, že lilek je dobrý pouze pro občerstvení. Mnoho znalců originálních receptů se určitě bude líbit lilkový džem!
Bude vyžadovat:
Malý lilek - 24 kusů,
Cukr - 2,4 kg,
Jedlá soda - 2 lžičky,
Voda - 13 sklenic,
Vanillin - 0,5 lžičky.
Lilek se loupe, stonky se odstraní, ale sepaly zůstanou. Poté (spolu se sepalem) je každý lilek rozřezán na polovinu podélně. Propíchnutí na několika místech vidličkou.
Nasekané lilky jsou posílány do studené vody a zakryty víkem (to zabrání opékání zeleniny).
Mezitím se soda smíchá se 7 sklenicemi vody a do výsledného roztoku se přenesou lilky. Namočte je do roztoku sody po dobu asi 5-6 hodin. Poté se zelenina z roztoku odstraní a dobře se promyje..
6 sklenic vody se nalije do nádoby na vaření džemu a asi polovina dostupného cukru se v ní rozpustí. Sirup se vaří na mírném ohni asi 10 až 15 minut, načež se do něj umístí lilky. Zvedněte oheň na střední a lilek vařte asi 15 minut. Poté vypněte oheň a nechte nádobu 12 hodin..
Po této době vaření džem pokračovat: nalijte zbývající cukr do nádoby, přiveďte vše k varu, oheň minimalizujte a vše vařte asi tři hodiny.
Několik minut před koncem procesu vaření se do džemu přidá vanillin. Nádoba se vyjme z tepla, mírně se ochladí a hotový džem se položí do sterilních nádob. Naplněné plechovky jsou utaženy sterilizovanými víky a po otočení nádob vzhůru nohama jsou posílány pod horkou přikrývku pro postupné chlazení.

Ekaterina


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek na zimu