Nakládané lilky na zimu. Rychlý recept

Rychle neznamená špatné. Takže v receptech „Marinované lilek na zimu rychle “tato definice byla potvrzena a ověřena zkušenostmi. Obstarávání nezabere moc času. Ale stejně, jídlo vyjde pikantní, chutné, a hodí se jak kuře, tak maso, a jako předkrm pro vodku.

Nakládané lilky na zimu. Rychlý recept


Ingredience pro recept “Nakládaný lilek rychle":


Lilek 1,5 kg;

2. 300 g česneku;

3. 300 ml rostlinného oleje;

4,1 stolního octa.

"Nakládané lilky rychle»Začněte přípravou všech produktů. Před vařením se lilek "zbaví" ocasu a nakrájí na kousky 5 x 5 cm. Česnek se oloupá a naseká.

Nakládané lilky na zimu. Rychlý recept


Připravují se také nádoby: hrnec na vaření, cedník na vypouštění lilku, velká smaltovaná mísa nebo mísa na vaření džemu, skleněné konzervy na konzervování (omývané sodu a opláchnuté vodou, ošetřené vroucí vodou). Budete také potřebovat kovová víčka, která jsou spolu s plechovkami sterilizována nebo vařena.

Voda a sůl se vaří. Pro vaření lilku se připravuje slabá solanka rychlostí 1 lžíce. sůl na litr vody. Na toto množství lilku (5 kg) je třeba vařit 3 litry vody. Kousky lilku se umístí do vroucího solanky. Po varu by se měly vařit po dobu nejméně 3 minut. Musíte se však ujistit, že nejsou tráveny a nerozpadají se..

Vařené lilky se vyjmou, umístí do cedníku a odvedou do kanalizace. Pro větší pohodlí může být zelenina vařena po částech.

Olej se nalije do smaltované pánve, přivede se k varu a odstraní se z tepla. Kousky lilku, česnek se tam přidají, ocet se nalije. Všechno je důkladně smíšené. Miska se umístí horká do sklenic a zakryje se víky konzervování lilku. Na jeden den je třeba plechovky zabalit a před zimou je můžete dát na chladné místo.

Nakládané lilky na zimu. Rychlý recept


Nakládaný lilek
můžete jíst za týden. Ale je to lepší, když stojí déle, namočte se.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané lilky na zimu. Rychlý recept