Domácí nakládaný lilek recept

Lilek lze nakládat na zimu, která chutná podobně jako houby nakládané na zimu. A někteří nebudou schopni rozeznat rozdíl! Tyto „falešné houby“ z lilku jsou prostě úžasné. A připravují se rychle a snadno. Po zapečetění dalších půllitrových sklenic lehkého občerstvení “Nakládaný lilek doma", Můžete ji bezpečně představit hostům jako houby.".

Domácí nakládaný lilek recept

K zaplnění dvou půllitrových nádob budete potřebovat:

  1. 1 kg lilku;
  2. 4 stroužky česneku;
  3. 100 rostlinného oleje;
  4. 1 feferonka;

Pro marinádu:

  1. 150 ml jablečného octa 5%;
  2. 100 g soli;
  3. 1 litr vody.

Recepty "nakládaného lilku" vaření:

Lilek se promyje a nakrájí na kruhy o tloušťce 1,5 cm, přičemž každá taková kružnice se rozřeže na čtyři části. Po složení do misky se přidá sůl (2 polévkové lžíce) a voda se nalije. Tím se lilek nechá 60 minut. Díky takové solné lázni se ze zeleniny odstraní přebytečná hořkost a nyní během smažení absorbují méně rostlinného oleje. Koneckonců, lilek má strukturu podobnou houbičce a absorbuje přebytečný tuk..

Domácí nakládaný lilek recept

Voda se nalije do samostatného hrnce a přidá se sůl. Vaří se. Přidají se jablečný mošt a ocet a marináda se opět uvede do varu.

Lilek se vymyje z přebytečné soli a posílá se na pánev s vařenou marinádou. Vaří se asi 4 minuty, vyjmou se a nechají se odtéct. Vysušené kousky se odešlou do pánve a smaží se ve vroucím oleji po dobu 3 minut. Na konci smažení se česnek vylisuje v česnekovém lisu a přidají se nakrájené papriky. Zelenina zraje další 1-2 minuty a odstraní se z tepla. Lilek nakládaný na zimu, lze okamžitě rozložit do sklenic, srolovat, otočit vzhůru nohama a zabalit do přikrývky nebo ručníku, dokud nezchladne.

Domácí nakládaný lilek recept

Stejným způsobem můžete vařit nakládaná tykev, pouze vyloučením procesu smažení.

Připravuje se nakládaný lilek rychle. Proto s nimi nebudou žádné problémy.


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí nakládaný lilek recept