Lilek v adjika

Kdo neslyšel o receptu na sklizeň v zimě "Lilek v adjika na zimu", Pak musí toto jídlo určitě připravit." Jinak ztratí hodně! Chutné, středně pikantní, neobvykle aromatické a chutné jídlo si zaslouží pochvalu. Lilek v adjika může dokonce konkurovat oblíbeným pokrmům každého "Lilek v rajčatech". Kromě toho můžete připravit různé adjika pro recept. Například v rajčatové adjikach se lilky lehce nakyslé a velmi měkké, absorbují hodně vlhkosti - a v paprikách se nerozpadnou a neztratí svůj tvar. A předsmažení na pánvi nebo hlubokém tuku dodá zelenině zvláštní, originální chuť..

Lilek v adjika

Konzervy lilku v adjika vyžaduje následující produkty. Chcete-li připravit samotnou adjiku, vezměte:

  1. 3 kg papriky (loupané);
  2. 150 g feferonky;
  3. několik středně velkých rajčat;
  4. 150 - 170 g česneku;
  5. 1 polévková lžíce krystalový cukr;
  6. 3 lžíce sůl;
  7. 50 ml 9% octa.

Kromě toho budete také potřebovat rostlinný olej pro smažení, sůl a samozřejmě lilek. Jsou odebírány v množství asi 1 zelenina na půl litru sklenice.

Lilek v adjika

Rajčata na předpis se oloupají ponořením do vroucí vody na minutu. Po rajčatech se papriky (horké a sladké) a oloupaný česnek převedou do mlýnku na maso. K nim se přidává cukr a sůl. Výsledná adjika se vaří asi 10 minut a do ní se nalije malý ocet, který neustále ochutnává, takže není kyselý. Takto připravená adjika je vhodná i pro válcování jako samostatná mísa. Musíme však také přidat lilky..

Lilek se nakrájíme na plátky do tloušťky 1 cm. Sušené v rostlinném oleji na pánvi nebo smažené, jako na misce lilek v gruzínštině. Před smažením si můžete hodit pár polévkových lžic soli do oleje pro chuť. Pak se nestříká a bude to slané.

Lilek v adjika

Horká adjika je položena hlouběji v misce. Po smažení štěrbinovou lžící se lilky umístí do adjika. Zatímco se smaží další část lilku, předchozí jsou již připraveny a mohou být přeneseny do sklenic, popadají adjiku. "Lilek v adjika" recept sterilizován asi půl hodiny a srolovaný. Zůstává vzhůru nohama, dokud se neochladí.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek v adjika