Nakládané zelí v korejském stylu

Rychle vařené zelí v korejském stylu je předkrm s jiskrou pro pikantní milovníky. Takový zelí dobře se hodí k jakémukoli pokrmu, protože předkrm je kořenitý, dobře se hodí k masu nebo rybám. Samozřejmě si můžete upravit kořenitost salátu podle svého vkusu, tj. Učinit marinádu pikantnější, nebo naopak mírně kořenitou a přidat další sladké tóny. K přípravě takového zelí můžete použít korejské saláty připravené sady koření nebo to, co máte po ruce. Korejské zelí lze plnit pita chlébem nebo použít k výrobě různých salátů.


Ingredience
Složení:

- zelí - 300 gr.-
- mrkev - 100 gr.-
- ocet - 30 ml.-
- voda - 400 ml.-
- sůl - 1,5 lžička.-
- cukr - 1,5 lžíce.-

- koriandr, kari, feferonka, paprika - podle chuti.Sekané zelí
Připravte zelí - odstraňte vrchní listy, zelí opláchněte a trochu osušte, nakrájejte na tenké proužky. Vyjměte plátky zelí do mísy nebo pánev, podle toho, co je pro vás výhodnější.


Roštová mrkev
Oloupejte a umyjte mrkev, trochu osušte. Poté nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle, je-li to žádoucí, můžete použít strouhadlo se speciální přílohou pro korejské saláty. Vyhoďte mrkvové hobliny do mísy.


Vaření marinády
Připravte si marinádu - mírně zahřejte vodu v kastrolu, doslova na pokojovou teplotu, přidejte sůl a cukr. Podle chuti přidejte také nějaký ocet, koriandr, kari, feferonky a papriku. Všechny složky marinády dobře promíchejte, odeberte vzorek.


Nalijte do marinády
Po marinádě zalijeme zelí a necháme 3-4 hodiny. Po chvíli to můžete zkusit zelí, při podávání posypeme rostlinným olejem. To je vše, jak můžete vidět, můžete doma rychle vařit chutné zelí v korejském stylu.


Připravené jídlo
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané zelí v korejském stylu