Solení hub

Solení je skvělý způsob, jak připravit chutné občerstvení, ať už je to tak domácí solení okurek nebo rajče.
S příchodem podzimu se v lesích objeví mnoho hub a budete je muset nějak připravit na zimu. Může být použito mořské houby na zimu, ale můžete to udělat trochu jednodušší a osolit.

Solení hub


Skutečnost je taková, že téměř všechny odrůdy hub jsou vhodné k solení a jsou v této formě velmi dobře zachovány. Všimněte si, že solení bílé houby, žampiony, hřibové a osikové houby jsou možné ihned po přípravné fázi, ale hodnoty a mléčné houby musí být několikrát namočeny ve slané vodě.
Metody solení hub jsou různé, můžete připravit houby studené i horké. Můžete nakládat houby stejného typu, nebo si můžete připravit mix a vzít houby přibližně stejné chuti.


Houbová moření recept
Tento recept je vhodný pro solení takových běžných hub, jako je hřib, hřib, hříbky, houby, hřib atd..
Připravené houby musí být vařeny ve vodě s kořením po dobu půl hodiny. Do pánve umístěte kromě 1 kg hub také 2 listy černého rybízu, 3 hřebíček a 3 černé pepře, bobkový list a 2 lžíce. lžíce soli.
Vypusťte vývar a houby opláchněte v cedníku, nechte je dobře vytéct. V tuto chvíli položte dno misky na moření koření pomocí kopru, třešně, rybízu, dubových listů, papriky, hřebíčku.
Umístěte houby s víčkem dolů, houba by měla být asi 5-7 cm a posypat solí (na 1 kg vařených hub si vezměte asi 2 polévkové lžíce soli). Poté zakryjte okurky ubrouskem, hrnek a hmotnost..


Podívejte se na podobné recepty

» » Solení hub