Horké solení mléčných hub

Máte rádi solené mléčné houby, ale nevíte, jak je správně solit? Poté jsou vám představeny některé chutné a velmi jednoduché recepty. Mimochodem, mimořádně zajímavý fakt je, že mléčné houby nejsou považovány za jedlé houby ve všech zemích. Tato skutečnost však neznamená, že jsou jedovatí a nepoužitelné! Je to jen to, že mnozí nevědí, jak je vařit, a proto odmítají chutné houbové občerstvení. V naší zemi jsou mléčné houby drženy ve velké úctě. Jí se s radostí a dokonce se považují za královské houby..

Horké solení mléčných hub

Naučme se tedy základní principy solení. Nebo raději zvažte recepty „Horké solení mléčných hub“ doma. Při přípravě těchto hub hraje jejich příprava obrovskou roli. Každý ví, že mléčné houby chutnají trochu hořce. A aby se zbavili této nepříjemné pachuti, musí být houby nejprve dlouho namočeny ve vodě. Před namočením se mléčné houby důkladně očistí od země, několikrát se promyjí studenou vodou a od nich se odříznou nohy (podle veřejného mínění by se neměly solit nohy z mléčných hub). Poté jsou houby složeny, čepice dolů, do mělkého, ale širokého pánev a jsou vylity tekoucí vodou. Mléčné houby musí ležet ve vodě nejméně dva dny a měnit je 2krát denně. Tím se zbaví houby štiplavého zápachu a nadměrné hořkosti..
Dále zvažte, jak "Černé mléko" solení po namočení. Doporučuje se solit mléčné houby ve skleněné nádobě. A pro stanovení požadovaného množství soli na 1 kg hub je třeba je předem zvážit. V průměru potřebuje jeden kilogram mléčných hub 40 g soli. Na dno plechovek se nalije sůl, na něj se položí rybíz nebo třešňové listy, křen, stonky kopru a stroužky česneku. Potom se s klobouky položí mléčné houby. Křenové kořeny, černý pepř jsou přidány. Znovu se nalije požadované množství soli a vrstvy se opakují v popsaném pořadí. Vrchní vrstva je pokryta křenovými listy a čistou bavlněnou látkou nebo ubrouskem. Na tkaninu je položen útlak. Tento recept je uložen na chladném místě (v lednici nebo v suterénu). Mléčné houby budou připraveny za měsíc.

Horké solení mléčných hub

"Horké nakládané mléčné houby" recept

Chladná cesta je rychlá a praktická. Existuje však také horká metoda, která není o nic méně populární a žádaná. Pro horkou metodu by se mléčné houby nejprve měly vařit nebo blanšírovat ve vroucí vodě. Houby se vaří asi 15-20 minut a nechají se odtéct. A poté můžete začít solit. Tento horké solení mléčných hub také rychlé vaření. Ale již vařené houby nebudou mít tak výraznou vůni a chuť a budou hrát trochu za studeného moření mléčných hub.
Takže pro 10 kg mléčných hub připravených pro horké solení potřebujete 0,5 kg soli, 2 balení sladkého hrášku a 2 malé balení bobkových listů. Vařené mléčné houby jsou naskládány vzhůru nohama do mísy, posypané vrstvami solí a kořením. Z výše uvedeného je obrobek potažen ubrouskem, na který je položeno břemeno. Sůl se posílá na chladné místo k fermentaci a měla by tam stát asi 2-3 týdny.
Stejně jako u všech solení je důležité dodržovat poměr hmotnosti hub k soli. Ale pokud se ukáže, že jsou stále příliš slaní, nenechte se odradit. Můžete je namočit do mléka. Za tímto účelem se houby umístí do kravského mléka na 2-3 hodiny před použitím a poté se promyjí převařenou vodou..

Horké solení mléčných hub

O mléčných hubách jste se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Včetně, a "horké solení mléčných hub" recept na zimu. A nyní můžete své blízké potěšit lahodnými houbovými okurkami.
Podívejte se na podobné recepty

» » Horké solení mléčných hub