Jednoduchý postupný fotografický recept na zmrazení hříbků na zimu doma

zmrazení hříbků

Popis

Zmrazení hříbky na zimu podle tohoto podrobného receptu s fotografií doma se vyskytuje ve dvou fázích. Nejprve se shromážděné houby z lesa očistí od listů a nečistot a poté se položí do podnosů a odešlou do mrazničky. Stojí za povšimnutí, že takové ušlechtilé houby nemusí být před zmrazením umývány, to se děje okamžitě poté, co jsou rozmrazeny. Věnujte pozornost skutečnosti, že hříbky jsou podle tohoto jednoduchého receptu bez předběžného vaření zmrazené., proces, který mimochodem nemusí být prováděn poté, co již byly vyjmuty z mrazničky. Doporučujeme vařit houby před vytvářením pokrmů, pouze pokud si nejste jisti a pochybujete o jejich kvalitě.

Zmrazení je považováno za nejvhodnější způsob uchování hub, protože po takovém postupu zůstávají ve své původní podobě, což jim umožňuje použít k přípravě všech hub.. Po zmrazení mohou být hříbky vařeny, smaženy, vařeny a pečeny. Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak používat zmrazené houby, stačí je zmrazit a to je vše. Taková příprava hub nebude v kuchyni žádné domácnosti zbytečná..

Někdy se stane, že hříbky po ochlazení doma chutnají trochu hořce. Kromě skutečnosti, že to může být způsobeno individuálními vlastnostmi hub a místem jejich sběru, se může v hubách objevit hořkost díky dlouhé době jejich zmrazení. Vždy je vhodné používat zmrazené houby nejpozději do tří měsíců. Důvodem výskytu hořkosti ve zmrazených hubách může být skutečnost, že falešné houby byly zpočátku vystaveny mrazu.. Místo žampionů se často shromažďují nejedlé žlučové houby, protože mají velmi podobný vzhled.. Abychom tomu zabránili, měli bychom si pamatovat, že v hříbcích má spodní část čepice žlutý nebo zelený odstín, ale v podobných žlučových hubách má špinavý stín. Před sbíráním se vyplatí zlomit nohu nalezené houby, pokud její barva zůstane na přelomu bílá, pak to znamená, že se jedná o hříbky. U falešných hub se zlomenina nohy okamžitě zbarví do růžova.

Pojďme tedy začít vařit!

Ingredience

 • Porcini houby podle chuti

Kroky

 1. Chcete-li doma zmrazit houby, musíte je nejprve na tento proces připravit. Vše, co musíte udělat s houbami, je vyčistit je od nepotřebných předmětů (listy, země, hmyz) a zkontrolovat je červy. Poslední bod je povinný! Velmi pečlivě musíte zkontrolovat každou houbu, když si všimnete červivých hub, jejich nohy musí být odříznuty, dokud nejsou zcela čisté.. V případě, že červovitost nohou přešla na čepici hub, musíte se takových hub okamžitě zbavit. Poté, co je jídlo připraveno k zmrazení, připravte pro ně misky. Neužívejte příliš velké, zkuste použít tácy, ve kterých můžete zmrazit houby pouze pro jednu porci. Připravené hříbky zabalte po částech do čistých suchých misek, které se poté odešlou do mrazicího boxu.

  připravit houby

 2. V zimním období bude nutné z mrazničky vyjmout část zmrazených hub a umístit je do teplé vody pro rozmrazení. Zatímco houby se rozmrazují, musí být v tuto chvíli důkladně opláchnuty.. Rozmrazené houby budou pouze nasekané, poté bude možné začít s přípravou různých hub.. Podle potřeby lze rozmrazené houby před použitím vařit, ale je to na vašem uvážení.

  Bílé houby

 3. Tímto způsobem můžete zmrazit nejen hříbky, ale i jiné.. Hlavní věc je sledovat jejich skladovatelnost v této podobě.. Po třech měsících skladování nepoužívejte zmrazené houby k vaření. Zkuste včas použít porcini a jiné zmrazené houby.

  zmrazení hub na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý postupný fotografický recept na zmrazení hříbků na zimu doma