Marinované houby pod kožichem - klasický recept s postupnými fotografiemi výroby salátu s bramborami a řepou

salát houby pod kožich s řepou na talíři

Popis

Houby pod kožichem - Jedná se o skvělé klasické jídlo ruské kuchyně s úžasnou chutí. Navzdory skutečnosti, že jídlo se skládá ze zeleniny, vajec a nakládaných hub, ukáže se, že je velmi uspokojivý a vyrovná se s hladem v žádném okamžiku. Dnes je jídlo oblíbené daleko za hranicemi své historické vlasti, kde nikoho nezajímá. Tato skutečnost není překvapující, protože chuť salátu je opravdu úžasná! Bude to skvělý doplněk slavnostního stolu a potěší i vaši domácnost, bez jakéhokoli důvodu ji můžete vařit.

Náznak! K vaření podle našeho receptu můžete v závislosti na preferencích a přáních osobního vkusu použít jakékoli nakládané houby: mohou to být porcini, žampiony, lišky, hříbky, medové houby a další..

Každý, dokonce i nezkušená hospodyňka, může vařit houby doma pod bramborovým pláštěm. Připomínáme vám jednoduchý postupný návod s fotografií. Postupujte podle doporučení v tomto návodu - a můžete snadno vařit skvělé jídlo pro celou rodinu. Ujišťujeme vás, že vaši rodinní příslušníci a hosté budou spokojeni.

Ingredience

 • Nakládané lesní houby - 400 g
 • Brambory 4 ks.
 • Mrkev 4 ks.
 • Kuřecí vejce 4 ks.
 • Cibule 2 ks.
 • Řepa 3 ks.
 • Hořčičný rostlinný olej - 20 ml
 • Stolní sůl podle chuti
 • Majonéza na oblékání

Kroky

 1. Začněme vařit. Nepotřebujeme čerstvou zeleninu, ale vařenou. Vaření řepy trvá dlouho, a proto je nejdříve posíláme do vhodné nádoby do kamen. Načasovali jsme 2 hodiny. V tomto případě můžete vařit vodu, přidat zeleninu do vroucí vody a vařit po dobu 20-25 minut, pak ji dát do studené vody na 15-20 minut. Dále bereme nádobí na mrkev a brambory. Rozložili jsme zeleninu. Naplňte jídlo studenou vodou a odešlete nádoby do sporáku, zapálte na střední výkon. Vařte, dokud není zelenina připravena: mrkev a brambory potřebují k vaření 20–25 minut. Ochlaďte hotové ingredience. Posíláme také kuřecí vejce k vaření v oddělené pánvi nebo malé misce. Potřebujeme je tvrdě vařit, takže detekujeme 10 minut po tom, co se kapalina vaří. Když se voda vaří, můžete přidat nějakou jedlou sodu nebo sůl. Díky této manipulaci se vejce snáze čistí. Příprava nakládaných hub.

  nakládané houby na talíři na stole

 2. Nakrájejte je na středně velké kousky a vytvořte z nich první vrstvu salátu ve speciální desce.

  nakrájené nakládané houby v talíři

 3. Přidejte trochu hořčičného oleje.

  nakládané houby, nasekané hořčičným olejem, v talíři

 4. Uvolněte cibuli z slupek, důkladně opláchněte tekoucí vodou a poté je nasekejte na prkénku. Přidejte na houby.

  nasekané nakládané houby a cibule v talíři

 5. Zbavíme skořápku na pár kuřecích vejcích a potom produkt otřeme na jemném struhadle. V další vrstvě rozložíme nastrouhanou hmotu.

  strouhaná vařená vejce v talíři

 6. Jemně oloupejte vařenou mrkev a sekejte. To lze provést dvěma způsoby: nastrouhejte na hrubém struhadle nebo nakrájejte na tenké dlouhé proužky. Vyberte si metodu, která vám vyhovuje, a postupujte podle ní. Mrkev posíláme do zbytku ingredience, rovnoměrně rozdělujeme hmotu na vrstvu vajec.

  vrstva strouhané vařené mrkve na vrcholu salátu na talíři

 7. Nasekanou mrkev namažte majonézou.

  salátová vrstva mrkve, namazaná majonézou, na talíři

 8. Brambory také oloupeme, poté jemně nasekáme nebo nastrouháme. Rozložte vrstvu této zeleniny.

  vrstva strouhaného bramborového salátu

 9. Nezapomeňte na sezónu s majonézou.

  vrstva bramborového salátu, namazaná majonézou, na talíři

 10. Poslední vrstva zůstává - řepa. Oloupeme zeleninu a jako mrkev ji nasekáme a nastrouháme na hrubém struhadle. Zbytek přísad zakryjte červenou řepou.

  salátová vrstva strouhané vařené řepy na talíři

 11. Namažte majonézou. Náš nádherný salát je zcela připraven. Posíláme to do lednice na 30 minut, aby se vyluhovalo. Po stanoveném čase ji můžete obsloužit u stolu. Jak vidíte, vaření hub pod kožichem je opravdu docela snadné. Doufáme, že díky našemu jednoduchému podrobnému receptu na fotografie se vám podařilo udělat úžasné jídlo. Je čas to zajistit. Pozvěte svou rodinu nebo hosty a užijte si společně gastronomické potěšení. Přejeme vám dobrou chuť!

  vrstva řepného salátu, namazaná majonézou, na talíři


Podívejte se na podobné recepty

» » Marinované houby pod kožichem - klasický recept s postupnými fotografiemi výroby salátu s bramborami a řepou