Nakládané houby na zimu - recepty

1. Nakládaný houbový recept bez sterilizace velmi pohodlné a rychlé a konzervované houby jsou tedy chutné a něžné. Proto jej nezapomeňte vzít na palubu a brzy se stane jedním z vašich oblíbených receptů..

Nakládané houby na zimu - recepty

Začněme tedy s výběrem potřebných produktů sklizeň hub na zimu.

- houby (předvařené)

- cukr 1 lžíce. lžíce

- sůl 2 lžičky

- voda - 0,5 litru

- pepře a koření - 5-7 hrášek

- bobkový list - 2 - 4 listy

- hřebíček - 3 věci

- deštník kopr suchý

- ocet (9%) - 100 miligramů

Příprava.

Při přípravě jakéhokoli houbové polotovary houby je třeba nejprve oloupat, omýt a vařit po dobu 25-35 minut ve slané vodě.

Zatímco houby se vaří, připravíme paralelně na houby marinádu, na to nalejeme vodu do hrnce, zapálíme a přivedeme k varu. Poté přidejte cukr, sůl, koření do vroucí vody a vše vařte ještě několik minut, na konci výroby přidejte marinádu ocet.

Vařené houby zlikvidujeme v cedníku a necháme je zcela vytéct, pak je okamžitě ponoříme do vroucí marinády, promícháme a vaříme na mírném ohni alespoň 40 minut.

Zatímco houby se vaří v mé marinádě a sterilizují sklenice. Když jsou houby hotové, nalijte je spolu s marinádou do sklenic a utáhněte je sterilizovanými plechovými víčky. Sklenice otočte dnem vzhůru, přikryjte je teplou přikrývkou a nechte je tak stát, dokud úplně nevychladnou.

Budeme takové houby skladovat jako různé lilek občerstvení na zimu v chladné místnosti.

Nakládané houby na zimu - recepty

2. Další úžasný kousek ze série “Mnakládané houby na zimu - recepty", Což vás nenechá lhostejným a jistě potěší všechny členy vaší rodiny - nakládané houby se skořicí.

K jejich přípravě bereme následující složky:

- všechny houby - kilogram

- skořice - trochu na špičce nože

- hřebíček - 2 věci

- pepře (koření) - 2 věci

- 9% ocet - 100 mililitrů

- voda - 200 mililitrů

- sůl - 1,5 polévkové lžíce

Nejprve očistěte a umyjte houby. Pak je vložte do pánve se slanou vodou a vařte 20-25 minut. Poté vložte houby do cedníku, nechte je zcela vytéct a vychladnout..

Poté houby opatrně přeneste na velkou smaltovanou pánev, naplňte je studenou vodou (200 ml), přidejte koření, přiveďte sůl k varu a v případě potřeby odstraňte pěnu z povrchu kapaliny. Potom vaříme 45 minut na velmi nízkém ohni.

Když jsou houby připravené, nalijte do nich ocet a okamžitě vypněte teplo.

Vložte připravené nakládané houby se skořicí do předem připravené, nutně pasterizované sklenice a sviňte vařená plechová víčka.

Opatrně otočte horké houby s víčkem dolů a zkontrolujte, zda neteče. Sklenice zabalíme v teple a takto necháme několik dní vychladnout.

Nakládané houby na zimu - recepty

Uložte všechny konzervované houby, včetně nakládané houby na zimu - recepty s fotografiemi, které jsou výše uvedené vaší pozornosti, by neměly být na chladném místě déle než jeden rok.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané houby na zimu - recepty