Solení medu agaric

Podzim se blíží, což znamená, že brzy začne nová série výletů na lesní houby. Nejoblíbenější a nejznámější jedlé houby jsou medové houby. Rostou hlavně na podzim. Honey houby lze použít k přípravě velkého množství zajímavých a chutných jídel. Ale ne všechny ženy v domácnosti vědí, že houby mohou být soleny na zimu. Solené houby mají úžasnou chuť a mají své vlastní kouzlo.

Solení medu agaric

Recept "Solení medové agariky na zimu"

Za 1 kg čerstvě sklizených hub se odeberou 2 lžíce. l. sůl. Kromě toho budete potřebovat následující přísady: česnek, koření, hřebíček, černý rybíz a křenové listy, kopr.

Sklizeň medové agariky na zimu solení začíná jejich namočením. Houby jsou drženy ve studené vodě v chladné místnosti po dobu asi tří dnů a pravidelně mění vodu (jednou denně). Poté je voda vypuštěna a houby jsou naskládány na okraj ve vaně nebo smaltované pánvi s nohama nahoře, posypané vrstvami solí. Polovina koření a koření je umístěna na dno nádobí a druhá část je položena ve vrstvách uprostřed..

Solení medu agaric

Nádoba je pokryta dřevěným kruhem, na který je položen útlak. Postupně (jak se medové agariky usazují) mohou být přidávány vrstvy čerstvých hub až do úplného naplnění. Houby se nechají vyluhovat a později se přenesou do chladu. Po 10-12 dnech solení medové agariky bude připraven.

Připravené houby se přenesou do sterilizovaných nádob a naplní se solankou. Sklizeň hub na zimu uzavřené víky z nylonu (vařené). Slané houby se nevaří! Jsou uloženy v lednici..

Solení medu agaric

Podobné “Solení medu agaric. Recepty»Umožní vám připravit nádherné zimní přípravy z podzimní medové agariky bez zvláštního úsilí. Hostitelka servíruje medové houby na stůl v rostlinném oleji s cibulí a poslouchá chválu od domácností a hostů..


Podívejte se na podobné recepty

» » Solení medu agaric