Domácí okurky

Existují různé způsoby moření okurek. I přes ně, i přes velký výběr v našich obchodech, dáváme přednost domácím křupavým okurkám, které používáme namísto občerstvení, v salátech, v okurkách, oblíbené je také okurky samotné.
Pro domov moření okurky nutné: čerstvé okurky s velkými pupínky, malé velikosti, asi 5-7 cm .Pro 1 litr sklenice okurek, které potřebujete: sůl - 1 polévková lžíce, cukr - 1 polévková lžíce, 70% ocet - 1 polévková lžíce, česnek, pepře, listy a křenový kořen, květenství a stonky kopru, papriky, třešňové listy, maliny, rybíz, můžete přidat dubové listy, květy měsíčku, mrkev. Než začnete solit okurky, musíte je umýt, odříznout jejich konce a dát je do vody na několik hodin..

Domácí okurky


Samotné moření okurek v plechovkách umožňuje předběžnou sterilizaci plechovek a víček. K tomu vložte čisté plechovky do předehřáté trouby na 110 stupňů po dobu 15 minut a poté je v nich ochlaďte. Víko vařte v pánvi asi 10-15 minut. Poté dáme na dno každé nádoby všechny listy, koření, kopr a napíchneme je okurky. Používáme-li velké sklenice, je třeba každou vrstvu okurek posunout s malým množstvím koření a listů s koprem.
Recept na moření okurek zajišťuje pro ně přípravu solanky: vaříme vodu, naplníme všechny sklenice okurek a přikryjeme pokličkami, necháme několik minut vařit. Potom nalijte horkou vodu do pánve. Můžete do něj přidat více vroucí vody pro zásobu solanky. Nyní můžete použít jedno tajemství pro získání dobrého solného roztoku: při vaření solného roztoku přidejte kopr a listy, aby byl nasycen taniny, které okurkám dodávají vynikající chuť a křupavé vlastnosti. Tyto listy musí být vařeny spolu se solankou po dobu 2 - 3 minut a poté odstraněny. Nyní můžete přidat sůl, cukr a nakonec ocet. Musíte přinést solanku do varu a nalít okurky do našich sklenic.
Poté hermeticky zavřete sklenice víky a dejte je na temné místo pro chlazení. Po dni můžete okurky dát na chladné místo a asi po týdnu je můžete ochutnat. Pokud chcete, aby byl česnek ve sklenicích dobře osolen, namočte okurky asi měsíc.


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí okurky