Nakládané houby na zimu. Recept s fotografií

Ke sklizni potřebujeme mladé silné houby.
Houby čistím ze země, odstraním kůži z másla a odříznu kořeny. Pokud jsou houby mladé, pak jsou nakládané celé a ty velké jsou nakrájeny na polovinu nebo čtvrtinu. Kořeny nakrájejte na kruhy a marinujte zvlášť. Připravené houby umývám několikrát ve studené vodě a mírně usuším na sítu - to musí být provedeno velmi rychle, jinak houby zčerná a ztratí aroma a plazí se.

Nakládané houby na zimu

Do smaltované nádoby nalijte jednu třetinu vody, polévkovou lžíci octové esence a jednu a půl polévkové lžíce soli. Přivedu všechno k varu. 


Ponořil jsem 1 kg do vroucí marinády. houby. Při zahřátí samotné houby dodávají vlhkost. Po varu snižte teplotu a vařte za mírného míchání dřevěnou špachtlí, aby nedošlo k spálení. Odstraňuji pěnu štěrbinovou lžičkou. Pokud není pěna, přidejte 1 lžičku cukru, 5 pepřů, 2 hřebíček, skořici na špičce nože, vavřín. list a na špičce nože kyseliny citronové.

Nakládané houby na zimu


Když houby klesají ke dnu a marináda se rozzáří, stává se téměř průhlednou, musíte vařit čepice na houby 8-10 minut, houby 20-30, nohy 15-20 minut. Je velmi důležité zachytit okamžik pohotovosti. Nevařené houby budou kyselé, převařené budou ochablé.

Nakládané houby na zimu

Připravené houby je třeba rychle ochladit. Houby jsem vložil do dobře umytých nádob a naplnil je chlazenou marinádou. Chutí pikantně, pokud se začne zhoršovat, odstraňte zkaženou vrchní vrstvu a nalijte do čerstvé marinády. Doba varu je určena okamžikem varu. Průměrně se vaří smíšené houby po dobu 25-30 minut.
Zavřela jsem ho nylonovým víkem a vložila do suterénu nebo ledničky.

Nakládané houby na zimu

Dobrou chuť!

poskytnutý recept


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané houby na zimu. Recept s fotografií