Krok za krokem foto recept na solení hub v zimě chladným způsobem

solení hub

Popis

Solení hub z hlíz doma se to může stát horkým a chladným. V prvním případě jsou houby před solením důkladně omyty a připraveny na sporáku. Vaření solených hub horké trvá asi dva týdny. Tuto metodu je vhodné použít, když jsou houby soleny speciálně pro zimu..

V tomto receptu s fotografiemi krok za krokem doporučujeme solené houby solit. Tato metoda nevyžaduje předběžné vaření hub, ale také umožňuje sklízet houby na zimu.. Syrové houby lze solit ve sklenicích, sudech a jiných nádobách a je třeba je uchovávat pouze ve skle. Studené solení hub trvá déle než dva dny. Jen si představte: dva dny - a chutné slané houby budou připraveny k jídlu. Tento způsob moření hub je obzvláště vhodný, pokud jsou naléhavě potřeba solené houby, protože ingredience můžete nakládat hned dva dny před svátky..

Pro solení hub, stejně jako jiné houby, musíte použít hrubou sůl. Obvykle dali padesát gramů na kilogram hub.. Přestože se v tomto receptu s fotografií používá koření v tomto receptu s fotografií pouze bobkový list a hořčičná zrna, máte právo doplnit předkrm o další koření. Takže to může být česnek, kořenící hrášek a dokonce i hřebíček..

Pojďme tedy začít vařit!

Ingredience

 • Ryzhiki 1 kg
 • Bobkový list 5-6 ks.
 • Stolní sůl podle chuti
 • Hořčičná hořčice, podle chuti

Kroky

 1. Chcete-li začít slané houby, musíte se samozřejmě zásobit houbami. Důrazně doporučujeme shromažďovat tyto přísady v lese a nekupovat je na trhu, protože kdo ví, kde byly houby sbírány. Jakmile jsou houby u vás doma, zpracovejte je.. Houby musí být důkladně opláchnuty, loupány, nakrájeny na kousky a namočeny do studené slané vody po dobu třiceti minut..

  namočte houby

 2. Po půl hodině houby zlikvidujte v cedníku a znovu důkladně opláchněte vodou. Nechte houby chvíli na cedníku a potom je poklepejte papírovými ubrousky.. Dále položte některé houby na dno nádoby, posypte je solí a hořčičnými zrny a na houby položte vavřínový list.

  přidat koření

 3. Na koření vytvořte další vrstvu hub, která také posypeme všemi kořeními. Naplňte nádobu obrobkem, dokud nevyčerpají houby.

  rozložení ve vrstvách

 4. Když jsou všechny houby v hrnci, pevně přitlačte plochou skleněnou deskou..

  pevně zakryjte

 5. Na desku položte velké zatížení. Pro tento účel je perfektní pětilitrový lilek naplněný vodou. V této podobě vezměte obrobek do chladné místnosti na dva dny.

  vystavujeme náklad

 6. Po uplynutí stanoveného času vypusťte šťávu vytvořenou z hub do samostatné nádoby. Brine bude z toho následně připravena. Houby mírně vymačkejte a zabalte je do sterilních sklenic.

  vytlačit houby

 7. Nasypte houbu na oheň a přiveďte k varu.

  vařit kapalinu

 8. Poté naplňte všechny sklenice žampiony horkou solankou. Ochlazujte obrobky a chlazte několik dní. Po dvou dnech bude svačina připravena k jídlu.

  nalít do sklenice

 9. A pokud konzervujete houby na zimu, hermeticky je sbalte, aniž byste je nejprve ochladili. Doporučujeme uchovávat konzervaci na chladném místě.. Solení hub z hlíz velbloudů je u konce.

  solené houby na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na solení hub v zimě chladným způsobem