Horké solení hub

Téměř všechny druhy jedlých hub jsou vhodné pro solení na zimu. V této podobě jsou velmi chutné a navíc jsou dokonale zachovány. Hospodyňky obvykle houby rozdělují do odrůd a každý typ je solen samostatně. Ale v zásadě můžete sbírat různé houby v jednom receptu, ale nejlépe se stejnou chutí. Tím, že dělá chutné přípravy na zimu metodou solení z lamelárních hub (rusula, mléčné houby, volushki, medová agarika atd.) musíte odříznout nohy. Houby jsou solené celé i bez nohou. Žampiony, hřib, bílé, dubové a osikové houby mohou být soleny ihned po zpracování. Hodnota a mléčné houby však musí být nejprve namočeny do slané studené vody.

Horké solení hub

Houby jsou soleny dvěma způsoby: studeným a horkým. Horké solení hub je vyrobeno následovně. Shromážděné houby jsou vyčištěny a tříděny. Kořeny jsou v případě potřeby řezány. Houby s velkými čepičkami lze nakrájet na několik kusů. Připravené houby se promyjí studenou vodou. Některé odrůdy jsou také namočeny po dobu 2-3 dnů..

Horké solení hub

Recepty "horkých solných hub" obvykle připravené s kořením: koření a hřebíček, kopr, bobkový list a listy černého rybízu. Sůl se užívá v poměru 2 polévkových lžic. na kilogram hub.

Na 1 kg hub se do širokého hrnce nalije 1,5 litru vody a přidá se sůl. Pánev je zapálena. Když se voda vaří, můžete do ní namočit houby. Při vaření se houby jemně mísí s nádobou nebo dřevěnou lžící, aby nedošlo k spálení. Když se objeví pěna, musí být odstraněna štěrbinovou lžičkou a do hub se vloží bobkové listy, koření a další koření. Od chvíle, kdy se vaří, se houby vaří asi 15-25 minut (v závislosti na odrůdě) - hříbky a osiky se vaří nejdéle. Russula a volvushki lze vařit pouze 10 minut. Připravenost hub je určena jejich usazením na dno a solanka by měla být průhledná.

Vařené houby jsou pečlivě přemístěny do mísy, dokud nevychladnou. Po vychladnutí musí být spolu se solankou přemístěny do plechovek nebo sudu a uzavřeny. Nakládaná okurka v nádobě by měla být asi 1/5 z celkové hmotnosti hub.

Horké solení hub

Horké solení hub na zimu po vaření by měl být dobře naplněn. Bude připraven k použití až po 40 dnech (ale je lepší vydržet delší dobu). A pak si můžete dopřát houby s přílohami nebo z nich udělat neobvyklé a pikantní pokrmy saláty na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Horké solení hub