Nakládané houby

Vždy je příjemné potěšit vaši domácnost a hosty marinovanými houbami, které vynikají chutí a vzhledem. Jakékoli houby konzervované samy o sobě mají velmi odlišnou chuť od zakoupených, a to především díky různým možnostem moření - jedna z nich bude projednána.
Pomocí navrhované metody můžete dokonale marinovat téměř všechny houby. Upřednostňovány by však měly být hříbky, hříbky, hříbky a samozřejmě houby.

Složení moření:

houby
sůl - 2 polévkové lžíce
voda - 1,5 litru
cukr - 3 polévkové lžíce
ocet 9% - třetina sklenice a nic víc
Bobkový list
pepře
Metoda vaření
Nezapomeňte houby několikrát opláchnout, oloupat a oříznout a také nakrájet na malé kousky.

Houby je nutné vařit po dobu 20 minut s neustálým odstraňováním výsledné pěny a poté několikrát opláchnout. Sůl se přidává až na konci vaření, protože to zabrání zhnědnutí hub..

Marináda se připravuje ve vroucí vodě, která se musí předem nechat vychladnout na pokojovou teplotu a poté k ní přidat sůl, cukr a ocet.

Sklenice musí být sterilizovány a na dno položte pepře a bobkové listy. Zbývá jen dát houby do sklenice a nalít marinádu.

Na konci jsou sklenice pokryty víky (horké) a sterilizovány během 15 minut (0,5 litru) nebo 20 minut (1 litr). Sbalte sklenice a nakládané houby v domácím stylu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané houby