Solené šafránové mléčné čepice - recept

Solené houby, recept přípravy, na které vás chceme upozornit, je to zcela nekomplikovaný proces, který mohou udělat i začátečníci. Pokud tedy máte takovou příležitost, nezapomeňte na tyto úžasné houby osolit na zimu a my vám s tím pomůžeme a sdílíme náš lahodný recept na solení hub.

Solené šafránové mléčné čepice - recept

Zhouba asolka recept a příprava.

Způsob vaření:

Houby je třeba vytřídit, odstranit staré a červivé, vyčistit je od mechu, suché trávy a listů a několikrát dobře opláchnout teplou vodou. Dále oloupejte každou houbu.

Připravené houby pak musí být uloženy ve vrstvách o tloušťce nejméně 5 cm ve speciální nádobě na solení - sud, kelímek, kelímek nebo kelímek a posypané solí na 1 kg hub - 40–45 gramů soli. Houby posypeme jemně nasekanou petrželkou nebo celerem. Poté musí být houby zakryty čistou deskou nebo víkem a stlačeny dolů.

Solené šafránové mléčné čepice - recept

Po několika dnech se houby usadí a pak budete muset do nádoby přidat několik dalších hub se solí a bylinkami a nechat znovu několik dní pod třmenem. Tento postup opakujte, dokud není nádoba zcela naplněna až k okrajům..

Dále je třeba připravit solanku, založenou na 1 kg hub - 40 g soli a nalijeme na ni houby tak, aby zcela pokryly všechny houby. Znovu zavřete víko a utlačte.

Nádoba s houbami musí být umístěna na chladném místě. Po několika dnech se na víku objeví plíseň, měla by se omýt, znovu zakrýt nádobu a pokračovat solení šafránových mléčných uzávěrů.

Solené šafránové mléčné čepice - recept

O dva týdny později, solené houby, jako každý jiný solený houbové přípravky, bude připraven.

V to doufám solení šafránových mléčných uzávěrů, recept příprava, která je uvedena výše, dostanete perfektní.


Podívejte se na podobné recepty

» » Solené šafránové mléčné čepice - recept