Solené houby

Ryzhikové jsou jedinými lahůdkovými houbami, které jsou solené bez předmáčení. Kromě toho se houby podávají po nasolení další den. Borovice (louka) houby rostoucí v loukách na okraji lesa jsou obvykle solené. Mají jasnou barvu a bohatou vůni a mají vysoký obsah tuku. Po osolení zůstávají tyto houby stejné zrzavé, krásné a neobvykle chutné.

Solené houby

V receptech "Solení hub. Houby na zimu»Existuje několik jemností pro šafránové mléčné čepice. Za prvé, nikdy by neměly být umývány.. Solené houby začíná teprve po očištění nohou a čepice se obvykle jemně otírají vlhkým hadříkem. Za druhé, nemusíte dávat koření do hub - pouze kamennou sůl (bez jódu). Na kilogram hub je obvykle lžíce soli s malou skluzavkou (30 g).

Solené houby

A pak všechno Recepty "solené houby" spočívají v následných opatřeních (až na některé výjimky). V tomto receptu jsou houby naskládány do vrstev v pánvi, vani nebo sklenici s víčkem dolů a posypané solí. Znovu se vytvoří vrstva hub a solí atd. Houby nechají šťávu dostatečně rychle a usadit se. Kromě toho je třeba lehce stlačit rukou, aby se nádobí naplnilo pevněji. Zbývá jen položit látku na vrchol a utlačit. Houby by měly být zcela zakryty jejich vlastní šťávou. Pokud sklizeň hub na zimu se provádí v plechovkách, poté se vrstvy pohodlně přitlačí dřevěnými tyčemi, položí se kolmo a spočívají na ramenech plechovky..

Solené houby

Houby se udržují při pokojové teplotě asi 2 až 3 dny. Během této doby budou mít čas na kvašení a část šťávy obvykle „uteče“ z plechovky. Je lepší umístit nádobu na hlubokou desku, aby zachytila ​​uniklou šťávu a nalila ji zpět. Houby jsou udržovány v chladu, ale ne v chladu. Pokud se na povrchu hub vytvoří plísně, nevyhazujte je okamžitě. Stačí odstranit plíseň a vyměnit látku. Solení šafránových mléčných uzávěrů na zimu musí být provedeny podle všech pravidel, a pak se ukáže, že jsou prostě chutné a nezmění barvu.


Podívejte se na podobné recepty