Houba nigella - solení

Nigella (nebo jak se nazývá houba černého mléka) ve slané formě je bezkonkurenční! Před solením by však měly být shromážděny. Nigella patří do čeledi Russula a vyskytuje se ve smíšených a březových lesích a smrkových lesích od poloviny léta do října. Tyto houby obvykle rostou v hnízdech. Někdy je při jejich hledání musíte doslova hýbat na všech čtyřech a trhat ty nejmenší kopce Země prsty nebo holemi. Takto se nalézají mladí černoši..
Chernushki mají silnou, konvexní čepici ve tvaru trychtýře pokrytou kaštanovou kůží s mírně hnědým nádechem. Po uvaření nebo solení se víčko změní na tmavé třešně. Tyto houby mají nádhernou vůni, zejména při solení. Když jsou shromážděny, lze je jednoznačně identifikovat podle jejich silné vůně hub. A abyste si byli jisti, měli byste připravit recept „moření na houby Nigella“.

Moření houby Nigella

Jak lze nigellu osolit? Solící nigella provádí se dvěma tradičními způsoby: horkým a chladným. Metoda chladu samozřejmě u hub udržuje aroma a chutnat lépe. Ale horké solení je zase nepochybně šetrnější k životnímu prostředí a spolehlivější. Přesto se zaměřme na studenou metodu, která kombinuje výhody obou metod: zdravotní bezpečnost a bohatou chuť..

A před „houbou Nigella“. Solení na zimu “, houby jsou namočeny. Obvykle jsou všechny houby obsahující mléčnou šťávu namočeny (mléčné houby, nigella, valui, volnushki atd.). Jsou uloženy ve velké pánvi nebo misce s deskami dolů, naplněné studenou vodou a ponechány 2-3 dny. Voda by měla být pravidelně měněna - a čím častěji, tím lepší - jinak se houby stanou kyselými.
Namočené houby se nalijí čerstvou vodou, umístí se na sporák, přivedou k varu, odstraní pěnu a vaří po dobu 5 minut. Houbový vývar je vypuštěn do samostatné mísy.

Moření houby Nigella

Na 1 kg vařených hub bez vývaru se odebere 45–50 g hrubé soli (tj. Asi 2 polévkové lžíce). Připravuje se nádoba na solení: nelze použít objemnou, širokou smaltovanou pánev nebo umyvadlo - hliník. Na dno zvolené misky je položena vrstva listů černého rybízu a křenu a několik květů kopru. Měli byste získat pevnou vrstvu. Houby se umístí na listy s víčkem dolů (nemusíte je řezat) a rovnoměrně posypeme solí. Pak další vrstva listů a opět houby se solí. Koření se přidává individuálně. Vrstva listů se položí na vrchol, vylije se vývar a umístí se lis.
Nigella se ponechá 3-5 dní při pokojové teplotě. Na začátku kvašení se objeví pěna. Houby jsou zobrazeny na balkóně nebo nechány vychladnout v lednici. Pokud se objeví plíseň, neznepokojujte se, jedná se o přirozený proces. Stačí ji odstranit.

Moření houby Nigella

Po solení za studena bude nigella připravena k jídlu za 40-45 dní. Mohou však dosáhnout dříve. Měl bys zkusit! Před podáváním „Chernushka houba solení“ jsou recepty na zimu opláchnuty studenou vodou. Stejným způsobem se připravuje na jídlo a horké solení hub.
Podívejte se na podobné recepty

» » Houba nigella - solení