Solené houby na zimu - recept (suché solené houby).

Suché solení hub

Pomocí tohoto domácího receptu na mořské houby si můžete připravit pochoutku, kterou v obchodech nenajdete - můžete ji vařit pouze sami.

Složení: houby, sůl


Ryzhiki

Suché solení hub je metoda solení, kde jako konzervační činidlo působí pouze sůl. Používá se pro solení hub, jako jsou šafránové mléčné čepice a letáky - druh červeno-hnědé mléčné houby. Tyto mléčné houby mají mléčnou šťávu, která není hořká jako zbytek mléčných hub..

Jak sušit okurky (šafránové mléčné čepice) na zimu.

Existující houby očistíme, otřeme je suchým hadříkem (není třeba je umývat) a vložíme do vany, často posypeme solí. Když je nádoba plná, zakryjte ji čistým hadříkem a zatlačte na ni. K přípravě není třeba přidávat vodu a koření - můžete zkazit kořenitou pryskyřičnou chuť, kterou jsou tyto houby obdařeny.

Proces přípravy šafránových mléčných uzávěrů na solení je u konce. Vanu hub jsme umístili do temné, spíše chladné místnosti (16-18 ° C). Od následujícího dne začneme kontrolovat, zda hubová šťáva vyšla z útlaku. Pokud se tekutina neobjeví, zvýšíme zatížení a opláchneme hadr v čisté vodě a znovu zakryjeme houby. Tkanina by se měla prát po celou dobu, dokud šťáva nevystoupí z útlaku, a pak přeneseme houby na místo, kde je ještě chladnější (5-10 ° C).

Solené houby - houby

Solené houby můžete ochutnat po 7-10 dnech. Zbývající obrobek skladujeme i nadále na chladném místě. Hotové houby se hodí jako předkrm a doplnění do příloh.


Podívejte se na podobné recepty

» » Solené houby na zimu - recept (suché solené houby).