Houby marinované zeleninou na zimu

V dnešní době, z nějakého důvodu, mnozí věří, že není třeba nakládat houby na zimu, protože jsou snadno dostupné v obchodě. Kdykoli můžete koupit vyhledávanou nádobu nakládané houby, houby, lišky.
Nakládané houby se zeleninou, recept s fotografií, kterou jsem připravil speciálně, dopadly chutné a originální. A myslím, že ručně vyráběné houby jsou mnohem chutnější než ty, které jsou v obchodě. A čím příjemnější je podávat vaše houby ke stolu! Co myslíš?

Složení:
- žampiony - 1 kg,
- mrkev - 4 kusy.,
- cibule - 4 kusy.

Pro solanku:
- sůl - 2 lžíce. lžíce,
- granulovaný cukr - 1 lžíce. lžíce,
- kyselina citronová přidat do vody,
- ocet podle chuti,
- koriandr - 0,5 lžička,
- Bobkový list.čištění hub
Chcete-li vařit nakládanou zeleninu, houby, musíte připravit vše. Houby pečlivě třídíme. Odstraňujeme odpadky a listy. Houby myjeme velkým množstvím studené vody. Nechte vodu odtéct. Čištění hub čistíme z horní kůže. Aby se loupané houby neztmavly, vložte je do misky studené vody. Do vody přidejte sůl a kyselinu citronovou (na 1 litr vody 10 gramů soli a 1 gram kyseliny citronové).


loupání cibule a mrkve
Myjeme mrkev, odřízneme vrcholy a oloupeme je. Oloupejte cibuli a opláchněte vodou.


nakrájejte cibuli a mrkev
Mrkev a cibule nakrájejte na kroužky.


vaříme houby a zeleninu v marinádě
Hodit nakrájenou cibuli, mrkev a bobkové listy do vroucí vody. Přiveďte marinádu k varu. Poté dáme loupané houby do marinády a po 10 minutách jejich vaření vaříme.


studené houby a zelenina
Vybíráme houby, cibuli a mrkev v cedníku. Ochlazujeme je studenou vodou.


Dejte houby do sklenic
Vařené houby s cibulkou a mrkví dejte do připravených suchých, čistých nádob. Naplňte studenou převařenou vodou. Potom okamžitě vypustíme vodu a připravíme solanku z tohoto množství vody. Přidejte do vody 2 polévkové lžíce soli, 1 polévkovou lžíci cukru, 0,5 lžičky koriandru. Přiveďte roztok k varu. Vařte 3-4 minuty. Na závěr přidejte ocet podle chuti a nalijte houby na slaný nález. Za den jsou připravené nakládané houby se zeleninou. Pokud vaříte na zimu, přidejte trochu octa. Nádoby sterilizujeme 15–20 minut.


Nakládané houby se zeleninou - recept s fotografií
Houby marinované zeleninou na zimu jsou připraveny.

Zkuste také vařit houby v rajčatové omáčce na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Houby marinované zeleninou na zimu