Nakládané medové houby: příprava hub a chutné recepty

Nakládané houbyMedové houby jsou skvělé houby z jakéhokoli hlediska. Je vhodné je sbírat, protože rostou v četných rodinách na pařezech, sotva v nich začínají červi a kromě toho jsou chutní v jakékoli formě. Nakládané houby jsou považovány za zvláště cenný produkt, který se líbí i labužníkům, a mohou být skladovány po dlouhou dobu. Tuto pochoutku lze snadno připravit, takže ji zvládne začátečník i zkušená hospodyňka.

Houbová příprava

Jak nakládat houby houbyNa vaření nakládané houby je lepší odebrat malé vzorky s hustými čepičkami, které mají zaoblený tvar, protože takové houby mají jemnější chuť. Aby byl hotový pokrm esteticky příjemný, je vhodné použít produkty přibližně stejné velikosti. Pokud jsou houby velké, je lepší je nakrájet na několik kusů..

Před solením hub je třeba opláchnout, odstraní všechny stébla trávy a jiných úlomků a na chvíli nasákne.

K tomu by se měly nalít vodou, do které se přidá sůl (1 polévková lžíce jde na litr tekutiny), a nechat půl hodiny. Díky tomu všichni hmyz a červi zmizí z lesních darů..

Samy o sobě jsou tyto houby kluzké, takže se jejich marináda podobá želé. Aby se tomu zabránilo, medové houby by měly být před solením vařeny v čisté vodě. Je lepší používat smaltované nádobí bez třísek nebo jiného poškození. Vařte je nejpozději druhý den po sběru..

Marináda pro medovou agariku chutná

Nejprve je třeba vodu uvést do varu, solit rychlostí velké lžíce soli na 2 litry kapaliny a pak umýt houby. Vařte 5 minut a odstraňte pěnu z povrchu. Poté houby opláchněte, znovu vařte vodu odděleně a házejte houby a nechte další půl hodiny v ohni. Je pozoruhodné, že plně uvařený produkt musí skončit na dně nádoby. Vyplatí se z něj veškerá tekutina tím, že se hodí do cedníku.

Houby se výrazně vaří, což by se mělo při konzervování brát v úvahu. K získání litrové sklenice okurek potřebujete alespoň 2 kg čerstvého produktu.

Klasické recepty

Jeden z nejjednodušších a nejchutnějších receptů na nakládané medové houby je považován za klasickou verzi moření. K přípravě takové konzervace budete potřebovat následující komponenty:

 • 2 kg čerstvých medových hub (musí být nejprve vařeny);
 • 15 ml octa (9%);
 • 50 gramů soli a cukru;
 • 5 sklenic vody;
 • 2 bobkové listy;
 • 5 kusů černého pepře a hřebíčku.

Chcete-li připravit marinádu, musíte dát všechny koření do vody a přivést k varu. Poté se do tekutiny posílají vařené houby. Směs se znovu uvede do varu a potom se musí nechat 10 minut v ohni. Poté musí být medové houby umístěny do sterilizovaných nádob a srolovány.

Marináda s olejem

Neméně zajímavá je chuť houby, solené v marinádě s máslem byste však měli být opatrní, abyste je snědli, protože svačinka se ukáže být velmi kalorická. Z množství produktů uvedených v receptu se získají 4 půllitrové sklenice medových hub.

Viz také: Jednoduché recepty na nakládané máslo na zimu

K přípravě svačinu budete potřebovat:

 • Jak připravit nakládané houby2 kg čerstvých hub, které jsou předvařeny;
 • 700 ml slunečnicového oleje (v případě potřeby je lepší vzít bez zápachu nebo jej nahradit olivovým olejem);
 • 1 litr vody;
 • 1 feferonka;
 • jedna a půl čajové lžičky 70% octové esence;
 • 2 stroužky česneku;
 • 10 pepřů;
 • 3 polévkové lžíce soli a cukru;
 • 5 kousků hřebíčku a bobkového listu.

Nakládané houby medové houby receptNalijte všechny přísady do hrnce s vodou, s výjimkou octové esence, oleje, žampionů a feferonky. Marináda se uvede do varu a potom se vaří dalších 5 minut. Nyní se přidá rostlinný olej, směs se vaří 10 minut.

Zatímco se připravuje marináda, musíte spálit feferonky vroucí vodou 2krát. Rozstřihněte jej a česnek a vložte jej do sterilizovaných nádob. Poté se do nádoby umístí vařené houby až po krk a nalije se octová esence. Na konci nádoby naplňte vroucí marinádou na vrchol a zavřete.

Česnek varianta

Pro pikantní chuť můžete do svačinu přidat česnek, což z něj učiní nejen zajímavější, ale také užitečnější. Chcete-li použít tento recept medu houby okurky, budete potřebovat následující produkty:

 • Marináda pro recept na medovou agariku1 kg hub (čerstvých);
 • litr vody (lepší je filtrovat nebo vařit);
 • pár bobkových listů;
 • 5 velkých stroužků česneku;
 • 35-40 gramů soli;
 • 10 luštěnin;
 • 2 polévkové lžíce cukru;
 • 6 hřebíčků;
 • čajová lžička 70% octová esence.

Do nádoby s vodou je třeba vložit všechna koření, kromě česneku. Po vaření se do marinády přidá česnek, nakrájený na malé kousky, směs se vaří ještě několik minut. Nyní musíte do tekutiny dát vařené houby a znovu přivést k varu. Svačina je rozložena v plechovkách a srolována.

Sklizeň koprem

Nakládané medové houby receptMezi klasické recepty na solení medové agaric patří koprová marináda. Díky této bylině se předkrm stává velmi voňavým a získává chuť hodnou slavnostního stolu..

K přípravě takové konzervace budete potřebovat 2 kg čerstvých hub, litr filtrované vody, hustou svazek zeleného kopru, 3 lžíce cukru a 5 luštěnin. Kromě toho potřebujete 6% ocet (100 ml) a 60 g jemné soli.

Vařte vodu, přidejte cukr, sůl a pepř. Kapalina se ponechá na nízké teplotě, dokud se volné složky nerozpustí. Poté musíte zatlačit marinádu a přidat stolní ocet a jemně nasekaný kopr. Nyní se směs znovu uvede do varu a nechá se 4 minuty v ohni.

Vařené houby jsou distribuovány do sterilizovaných nádob a plněné horkou marinádou. Zároveň musíte zajistit, aby se do každé nádoby dostalo hodně kopru, protože to je on, kdo dá houbám zajímavou chuť a vůni. Plechovky jsou okamžitě srolovány víky.

Nejlepší je konzumovat svačinu připravenou podle tohoto receptu až po několika týdnech. V opačném případě nebude skutečná chuť takových okurek oceněna..

Konzervování bez octa

Ti, kteří se starají o své zdraví nebo z jiných důvodů nemají rádi konzervovaný ocet, by se takové okurky neměli vzdát, protože bez této složky můžete nakládat houby. Předkrm se ukáže být neméně chutný než podle jiných receptů. Můžete jej připravit z následující sady produktů:

 • Nakládaná medová agarika1 kg čerstvých hub;
 • litr vody;
 • dezertní lžíce kyseliny citronové;
 • lžíce bez sklíčka soli;
 • česnek podle chuti;
 • lžíce cukru;
 • pár bobkových listů;
 • 2-3 karafiáty deštníky.

Viz také: Lahodné recepty na výrobu nakládaných hub na zimu

Všechny složky se přidávají do studené vody, kromě kyseliny citronové a medové agariky, po které se přivede k varu. Nyní do něj musíte hodit citrony a znovu vařit. V této fázi byste měli zkusit marinádu přidat sůl nebo ji osladit podle chuti..

Vařené houby se přidají do solanky a nádoba se nechá v ohni dalších 15 minut. Medové houby s marinádou se přenesou do sterilizovaných sklenic až na vrchol a pak se sbalí víky.

Houby bez sterilizace

Lahodné nakládané medové houby receptyHouby můžete zavřít na zimu, aniž byste sterilizovali sklenice, a takovou konzervaci lze skladovat po dlouhou dobu. Chcete-li si dát svačinu, budete potřebovat 2 litrové plechovky s vodou, 2,8 kg medových hub, 3 velké polévkové lžíce sojové omáčky a cukru, 15 ml octové esence (70%), 10 luštěnin, 50 gramů soli, 6 stroužků česneku a 5 bobkových listů.

Pro tuto možnost musí být houby vařeny ve vodě s přídavkem několika krystalů kyseliny citronové. Nejprve se do pánve vrhnou 2/3 medových hub a po vaření se přidá zbytek, po kterém se musí vařit po dobu 5 minut. Nyní je třeba čerpat.

Marináda se připravuje samostatně. K tomu je třeba vařit vodu, přidat do ní všechny ostatní produkty, s výjimkou octa, hub a sojové omáčky. Musíte počkat na rozpuštění hromadných součástí.

Nyní se do tekutiny přidají houby, sojová omáčka a ocetová esence a pak se přivede k varu. Zakryjte nádobu a obsah vařte dalších 20 minut, poté odstraňte bobkové listy a nechte dalších 5 minut v ohni. Obsah pánve se rozloží do sklenic a převalí se víky.

Rychlé solení

Pro ty, kteří se nechtějí dlouho hádat se zachováním, je vhodná rychlá a chutná marináda pro medovou agariku. Toto jídlo není v chuti horší než klasické nakládané okurky a můžete jej vyzkoušet již 15 minut po nasolení.. K vaření potřebujete následující ingredience:

 • Recept na moření medové houby2 kg medové agariky;
 • 50 gramů soli;
 • litr vody;
 • bobkový list (2-3 kusy);
 • 10-15 gramů cukru;
 • 3 karafiátové deštníky;
 • 5 ml 70% kyseliny octové;
 • 6 černých pepřů.

Houby zbavené nečistot a zbytků je třeba umýt a uvařit. Po varu se vyplatí pěnu odstranit a nechat ji v troubě dalších 15 minut a poté je vypustit.

Medové houby je třeba nalít marinádou vyrobenou z vody a všech přísad s výjimkou octa. Vaří se 30 minut, pěna se odstraní a občas se promíchá. Před koncem vaření se přidá ocet a předkrm se vaří dalších 5 minut. Nyní mohou být houby rozloženy v kontejnerech a srolovány nebo snězeny ihned po ochlazení.

Viz také: Jak sušit hříbky doma na zimu

Zmrazená houba recept

Nakládané houby bez sterilizaceMůžete si také připravit lahodné občerstvení ze zmrazených hub, které se prodávají v supermarketu v 700 gramových obalech. Z tohoto množství produktu získáte půllitrovou sklenici okurek. Rozdíl mezi tímto receptem a ostatními je v tom, že předkrm nemusí být zakryt víky, protože zmrazené houby se prodávají po celý rok..

K přípravě potřebujete 700 gramů medové agariky, půl litru vody, velkou lžíci cukru a soli, pár deštníků s koprem. Kromě toho budete potřebovat bobkový list, 1 luštěninu, 3-5 černých pepřů a 30 ml 9% octa.

Houby nemusí být rozmrazeny, ale jednoduše poslány do bublající vody a počkejte, až se vaří, pak nechte na sporáku 10 minut. Vyjměte nádobu z ohně, ale nemusíte vodu okamžitě vypouštět.

Nyní musíte připravit marinádu. Půl litru vody by mělo být zasláno do ohně až do varu, nalijte sůl, cukr a koření a vařte 5 minut.

Vývar se vypouští z hub, poté se obrobek omyje teplou vodou a hodí do vroucí marinády. Směs se vaří po dobu dalších 10 minut, odstraní se z tepla a do marinády se přidá houby.

Občerstvení se přenese do sklenice, uzavře se víkem a nechá se vychladnout. Až se houby vychladnou, můžete je ihned jíst. Skladujte okurky v lednici. Čím déle houby stojí, tím chutnější se stanou, ale doba použitelnosti je omezena na 2 měsíce.

Můžete také nakládat okurky ze zmrazených hub pomocí vícebarevného stroje. Za tímto účelem vezměte 1 kg medové agariky, 30 ml 9% octu a slunečnicového oleje, půl litru vody, pár bobkových listů, velkou lžičku soli, 5 kousků hřebíčku a černý pepř.

Houby musí být vloženy do vícesložkové mísy a naplněny vodou, přidávat sůl, lavrushka, pepř a hřebíček. Nyní musíte nastavit režim „Parník“ na 35 minut. Po ponechání 5 minut do konce dušení se do misky přidá olej a ocet. Po skončení vaření je svačinu ponecháno ve vícevrstvém zásobníku, dokud se zcela neochladí, a poté se položí do sklenic a odešle do chladničky. Můžete to vyzkoušet po 12 hodinách.

Jak vyrobit marinádu pro medovou agariku

Pikantní marináda

Zajímavější exotickou chuť lze dosáhnout přidáním skořice do předkrmu. K přípravě nakládaných hub v pikantní slané vodě potřebujete následující ingredience:

 • Jak připravit nakládané houby2 kg čerstvých hub (předvaření);
 • litrová filtrovaná voda;
 • malá tyčinka skořice (může být nahrazena půlkou lžičky země);
 • 2,5 velké lžíce cukru;
 • 3 dezertní lžíce 9% octa;
 • 2 listy lavrushky;
 • 4 dezertní lžíce soli;
 • 6 kusů pepře (koření);
 • 3 karafiáty deštníky.

Všechna koření, cukr a sůl se přidají do vroucí vody, směs se vaří, dokud se krystaly úplně nerozpustí. Nakonec se přidá ocet a mísa se vaří další 2 minuty. Vařené houby jsou rozloženy ve sterilizovaných nádobách, naplněny solným roztokem a srolovány.

Po přípravě svačinu na zimu podle některého z receptů musí být sklenice otočeny víkem dolů a ponechat je v této poloze, dokud nejsou zcela vychlazeny. Poté jsou přeneseny do svého hlavního úložiště, které musí být suché a chladné..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané medové houby: příprava hub a chutné recepty