Nakládané houby na zimu, recept, který se jednoduše nazývá - vaří v marinádě.

Nakládané houby vařené v marinádě

K marinování všech hub se používá metoda vaření, jako je vaření v marinádě. V důsledku takového jednoduchého tepelného zpracování jsou houby namočeny v koření a stávají se pikantní..

Složení: voda, karafiát, houby, skořice, Bobkový list, citronová kyselina, cukr, sůl, koprová semínka, ocet, černé pepře


Čerstvé houby omyjte ponořením do studené vody. K tomu použijte cedník a hlubokou misku..

Vložte houby do hrnce a přikryjte je vodou, octem a solí. Na každý kilogram hub si vezměte sůl - půl velké lžíce, ocet - půl fazetové sklenice, voda - také půl sklenice.

Položte pánev s houbami na oheň a přiveďte směs k varu. Jakmile se na povrchu objeví pěna, neustále ji odstraňte. Vařte houby po dobu 25 minut - během této doby uvolní hodně šťávy a smíchá se s tekutinou, se kterou jste nalili obrobek.

Ve chvíli, kdy se všechny houby usadí na dně, přidejte do pánve koření: sušená lavrushka - 1 kus, koprová semínka - 2 gramy, pepře - 0,1 gramu, pupeny hřebíčku - 0,1 gramu, mletá skořice - 0,1 gramu ... Také přidejte trochu granulovaného cukru (10 gramů) a kyseliny citronové (2 gramy). Houby vařte s kořením několik minut..

Houby dejte do suchých sterilizovaných nádob, dokud jsou stále vařené.

Sklenice zakryjte horkými víčky a odešlete je do hrnce vroucí vody pro sterilizaci. Udržujte sklenice půl litru v sterilizátoru po dobu 30 minut, větší sklenice - větší, v poměru k jejich velikosti.

Po sterilizaci přikryjte houby a nechte vychladnout na vzduchu.

Nakládané houby vařené v marinádě

Takový způsob přípravy, jako je vaření v marinádě, vám umožní získat chutný produkt, který je po celou zimu dobře uložen v běžné spíži.

ChambacuTV v navrhovaném videu nabízí svůj vlastní recept na moření hub v marinádě, ve které se vaří.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané houby na zimu, recept, který se jednoduše nazývá - vaří v marinádě.