Horké solení hub. Recept s fotografiemi krok za krokem

Solené houby - Tradiční jídlo z ruské kuchyně. Solení hub v Rusku začalo před mnoha stovkami let. Solené mléčné houby byly drženy ve velké úctě. Byli soleni ve velkém množství v dřevěných vanách a potom zvykli připravovat mnoho prvních a druhých chodů. Kromě hub byly soleny i další houby - hřib, lišky, medová agarika, russula, prasata, zatímco staré houby byly sušeny hlavně.

Dosud jsou známy dvě technologie pro přípravu solených hub - to jsou moření na houby studená a horká. Bez ohledu na způsob solení je třeba do hub přidat koření - aroma - třešňové a třešňové listy, kopr, bobkový list, pepř a někdy česnek. 

Dnes se mnoho receptů na solené houby zaplavilo do vzduchu a bylo ztraceno z toho důvodu, že je každý rok ženy v domácnosti stále méně připravují na zimu a upřednostňují konzervované nakládané houby. Nakládané houby jsou samozřejmě také neméně chutné, ale nakládané houby mají svou pikantní chuť..

Samozřejmě, pokud byly řádně připraveny. Dnes vám ukážu, jak to chodí horké solení hub. Pokud moření na houby studená metoda je vhodnější pro talířové houby, pak horká metoda je univerzálnější, protože s ní můžete nakládat jakékoli houby, jak talířové, tak trubkovité. 

Složení: 

  • 1 kg lesních hub (vařené), 
  • 2 lžíce sůl, 
  • Bobkový list, 
  • rybízové ​​listy, 
  • hrášek černý a kořenící, 
  • deštníky nebo koprové stonky.

Horké solné houby - recept

horké solení hub

Projdeme houby, Vyhodíme ty červí, také je důkladně očistíme od zbytků půdy, listů a větviček. Pro mytí nádobí je vhodné použít nejen nůž, ale i novou houbu. Vlhká tvrdá strana houby dokonale odstraňuje veškeré nečistoty.

Houby nakrájíme na velké kousky, malé houby nenastříháme, naplníme vodou a mnohokrát opláchneme, ponoříme houby do vody a nalijeme čerstvou vodu.

horké solení hub

Vařil jsem houby v multicookeru Polaris PMC 0517, proces vaření je stejný jako v běžné pánvi, kromě výběru režimů a minimální účasti na vaření hostesky. Přiveďte k varu a vsaďte do Multipovaru na 160 a 10 minut.

Po varu vypusťte vodu, vypláchněte houby čistou vodou, znovu ji naplňte a vařte bez soli v programu „Polévka“ po dobu jedné hodiny se zavřeným víkem.

horké solení hub

Připravujeme mořicí přísady: sůl, 5 bobkových listů a hrášek a černý pepř, 3 rybízové ​​listy a kopr. Deštníky jsou lepší, ale můžete si také vzít obyčejný čerstvý se stopkami.

horké solení hub

Houby nalijte do cedníku, nechte hlavní část tekutiny odtéct, poté přeneste do smaltované mísy: pánev nebo mísu, přidejte sůl, vložte všechny připravené koření a promíchejte.

horké solení hub

horké solení hub

Zakryjeme talířem o 3-5 mm menším než nádobí pro houby, zatlačíme dolů, aby vytékala solanka, naložte na něj například sklenici vody a po ochlazení ji vložte do ledničky.

horké solení hub

Pokud je spousta hub, vložte pod talíř čistý žehlený sýr. Postupem času se na okraji desky může objevit bělavý film, musíte jej odstranit, opláchnout desku, vyměnit gázu. V případě potřeby přidejte nasolenou převařenou vodu. Při podávání jsou solené lesní houby ochucené nerafinovaným slunečnicovým olejem a posypané cibulkou. Můžete také vidět, jak to funguje mořské houby

Horké solení hub. Fotografie

horké solení hub


Podívejte se na podobné recepty

» » Horké solení hub. Recept s fotografiemi krok za krokem