Nakládané houby na mléko

Mléčné houby jsou houby nejvyšší kategorie, nejlepší představitelé lesního hubového bratrství. Stejně jako bílé nebo houby jsou soleny různými způsoby, podle chuti. A vždy je zaručeno, že budou chutné a kořeněné. Hlavní způsoby moření mléčných hub:

  1. Studený,
  2. horký.

Horké solené houby jsou připraveny za tři až čtyři týdny.

Nakládané houby na mléko

Na horké recept na moření mléčných hub Jsou vyžadovány následující produkty:

  • čerstvé mléčné houby - 2 kg;
  • česnek - 5 stroužků;
  • Semena kopru;
  • sůl - 90 g;
  • listy černého rybízu.

Solení hub začíná jejich přípravou. Mléčné houby jsou vyčištěny, přemístěny, zváženy, poté promyty pod vodou (za studena) a složeny do 10 litrové smaltované nádoby, naplněné vodou. Jsou namočeny 2-3 dny a každý den mění vodu. Poté jsou naposledy umyté a rozřezány na velké kousky. Listy rybízu se promyjí. Česnek je oloupaný a jemně nasekaný.

Nakládané houby na mléko

Nasekané mléčné houby jsou složeny do pánve, naplněny vodou a přivedeny k varu. Měli by být vařeni maximálně 10 minut a pěna by se měla neustále odstraňovat. Vařené houby jsou hozeny do cedníku a vyčerpány. Ve velké nádobě (pánve, kádě, pánve) jsou mléčné houby naskládány do vrstev. Nejprve se položí houby přímo, poté se položí řada solí, koprová semínka a česnek, poté se položí listy rybízu. Tato sekvence se opakuje ještě jednou. Nádoba je pokryta látkou a nahoře je umístěn dřevěný kruh s nákladem.

Nakládané houby na mléko

Houby budou připraveny za měsíc. Slouží jim ke stolu, můžete je ochutnat slunečnicovým olejem a dát na ně cibulové kroužky. Solené houby jsou vynikající s vařenými brambory. Horké solení mléčných hub umožňuje vyhnout se dlouhým čekacím dobám, jako u studené metody (s tím jsou houby namočeny déle než 10 dní) nebo pomocí „Nakládané houby na zimu. Recept s fotografií".


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané houby na mléko