Jak zmrazit houby v mrazáku na zimu: 3 možnosti

I v zimě máte možnost ochutnat čerstvé houby, pokud přistupujete k přípravě surovin vážně. Alternativně můžete ochrana hub. Poté se však výrazně sníží variace jídel s houbami. Nejracionálnějším způsobem je zmrazení hub v mrazáku..

V jaké formě je lepší zmrazit houby na zimu

V jaké formě je lepší zmrazit houby na zimu?

Ne každá hospodyňka ví, že čerstvé (nevařené) houby i zpracované - vařené nebo smažené houby lze v mrazničce zmrazit. V jaké formě je lepší je zmrazit, závisí na řadě faktorů..

  • Bez ohledu na druh houby musí být čerstvě sklizené zmrazené nejpozději 24 hodin po řezání.
  • Houby vyžadující zvláštní zpracování před zmrazením - hřib a hřib.
  • U zmrazených hub byste si měli vybrat mladé a husté, takže po rozmrazení si houba udržuje svůj tvar. Celé kusy jsou pro tuto roli nejvhodnější..
  • Pokud houby jdou do mrazničky bez zpracování (smažení nebo vaření), není nutné mytí. Stačí odstranit z povrchu viditelné zbytky, nečistoty a listí.
  • Zmrazit houby sklizené několik dní - nebo dokonce týdnů! - dříve nedodrženo. Produkt má tendenci mizet. Kromě toho houby, stejně jako jiné rostlinné potraviny, v průběhu času ztratí své prospěšné vlastnosti..
Jak zmrazit vařené houby

Jak zmrazit vařené houby

Před zmrazením vařte pouze ty houby, které při čerstvém rozmrazení ztratí svůj reprezentativní vzhled. Celé vařené houby můžete zmrazit pouze v případě, že rozmrazený sáček bude použit najednou. Nemá smysl znovu zmrazovat a rozmrazovat houby. S každým následným odmrazováním ztratí své užitečné vlastnosti. Nemluvě o tom, že produkt může prostě jít špatně.

Podívejte se, jak správně houby blanch před zmrazením.

Před zahájením procesu vaření hub je třeba je očistit od zbytků lesa a důkladně opláchnout. Existují dva způsoby, jak vařit houby před zmrazením..

  • Metoda 1: houby nalijte vodou po dobu 40-60 minut, teprve poté zahajte vaření.
  • Metoda 2: Zahajte vaření hub bez nalití.

Obě metody jsou dobré, ale každý druh houby vyžaduje specifický přístup k procesu vaření. Takže 5 minut vaření stačí pro žampiony bez předběžné přípravy. Zatímco červenohnědé maso se nutně nalije po dobu 30-40 minut a teprve po uplynutí času po varu mizí po dobu 5-10 minut.

Není vhodné úplně zmrazit každou houbu. Medové houby a lišky mají poměrně tuhou nohu. Proto se nejčastěji vaří a zmrazují pouze čepice. Voda po vroucí houby lze znovu použít pro vývar. Pro první chod je zajištěna vůně a bohatá houba.

Vařené houby se pro zmrazení ukládají do nádob s pevným víkem. Pro větší bezpečnost je každý kontejner umístěn samostatně v plastovém sáčku. Vývar lze také zmrazit nalitím do sklenic a utažením.

S vařenými houbami můžete vařit obrovské množství hlavních jídel i salátů a pečiva. Bramborové karbanátky, zelí, pilaf a dokonce i pečené masové koláče - chuť těchto pokrmů jiskří novým způsobem, pokud přidáte vařené houby.

Jak zmrazit syrové houby

Jak zmrazit syrové houby

Čerstvě sklizené houby musí být před zmrazením zpracovány. Nejprve se zbavte půdy, trávy a listí, vyjměte půdu a uspořádejte do sáčků. Po rozmrazení musí být tyto houby důkladně omyty bezprostředně před vařením..

Nebo se můžete postarat o opláchnutí a osušení hub před zmrazením. V tomto případě mohou být zvláště velké vzorky rozřezány na několik kusů nebo mohou být čepice odděleny od nohou a samostatně zmrazeny. Umyté a sušené houby se ukládají do plastových sáčků nebo nádob.

Je důležité nerozmrazovat houby v mikrovlnné troubě nebo při vysokých teplotách (jako je baterie nebo trouba). Pro uchování užitečných prvků stačí večer rozložit zmrzlou část syrových hub a nechat ji na stole až do rána. V závislosti na velikosti porce v sáčku bude stačit, aby houby zůstaly při pokojové teplotě po dobu 12 až 15 hodin.

Po zmrazení čerstvých hub je tedy možné, po rozmrazení, rozhodnout, které jídlo se s jejich účastí uvaří. Může to být jako ovesná kaše s houbami, kuřecím masem a houbovými řízečky. Dokonce i některé recepty lasagne používají houby - hříbky nebo žampiony.

Jak zmrazit houby

Smažené houby v mrazáku

Smažení hub před zmrazením bude vyžadovat pečlivé zpracování produktu. Aby nedošlo k nadměrnému vystavení hub na pánvi, je nutné dosáhnout u každé z nich přibližně stejné velikosti. Pokud se tedy houby různých plemen a velikostí rozdělí na velké kousky, zejména velké exempláře.

Smažte na otevřené pánvi s rostlinným olejem bez víka po dobu 20 minut, s malou časovou chybou. Pokud se trouba zabývá přípravou hub, v tomto případě není třeba přidávat olej: houby se vaří ve vlastní šťávě.

Hotový produkt je umístěn v nádobách a odeslán do mrazničky na dobu ne delší než 6 měsíců. Tyto houby jsou zvláště dobré pro použití při plnění koláčů nebo nádivce..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit houby v mrazáku na zimu: 3 možnosti