Lilek na houby. Top 5 receptů

Lilek na houby Je úžasný předkrm, který má mnoho fanoušků. Existuje mnoho variant jeho přípravy. Zvažte každou z nich a vyberte vhodné.

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Lilek na houby na zimu


Požadované komponenty:
- voda - 5 litrů
- pepře, lavrushka
- modrá - 5 kg
- potravinářská sůl - 3,2 lžíce. lžíce
- kyselina octová - 190 ml
Funkce vaření:
Připravte si malé lilkové ovoce, oloupejte je, nakrájejte na střední kostku. Posypte kuchyňskou solí, nechte několik hodin stát, aby se uvolnila nadměrná hořkost. Vypusťte hořkou tekutinu, nahoře přidejte vodu a vařte na mírném ohni. Jakmile se tekutina vaří, přidejte ocet, vařte pět minut. Nádoby se rozloží, rozptýlí se lavrushka a kyselina octová, umístí se modré od shora k samému vrcholu a nalije se do solanky. Nádoby okamžitě svinte, nechte je stát, dokud se úplně neochladí a přikryjte teplou přikrývkou. V zimě si můžete užít prostě úžasné občerstvení!

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Jak se vám to líbí modré houby na zimu?

Lilek houba recept


Složení:
- kyselina octová (tabulka) - 95 ml
- cibule - 290 g
- modrá - 3,2 kg
- libový olej - 45 ml
- česnek hlava - 3 kusy
Jemnosti vaření:
Modré důkladně umyjte, odřízněte kůru, nakrájejte na střední kostky, posypte kuchyňskou solí a nechte působit čtyři hodiny. Tentokrát stačí, aby všechny hořkosti zhasly. Nasekejte na kroužky, doplňte kyselinou octovou, nechte stát půl hodiny. Vypusťte hořkou vodu, dobře ji vymačkejte, aby plody téměř vyschly. Vložte modré do malých porcí na pánvi s rostlinným olejem, smažte. Nakládanou cibuli smíchejte s nakrájeným česnekem a restovanou zeleninou. Dobře promíchejte. Výsledný salát vložte do kalcinovaných sterilizovaných nádob a dotáhněte klíčem.

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Připravte se a lilek na zimu.
Lilek houba recept na zimu

Připravte si tyto komponenty:
- jablečný ocet - 145 g
- potravinářská sůl - 95 g
- litr čisté vody
- pálivá paprička
- stroužky česneku - 3 ks.
- libové máslo bez zápachu - 95 ml
- kilogram modré
Jak se připravit:
Modré části důkladně umyjte, nařezané na čtyři části podélně, nakrájejte je na střední trojúhelníky. Přeneste do hluboké nádoby, přidejte sůl a vodu na pokrytí veškeré zeleniny. Ponechejte ve stejné podobě několik hodin. To zbaví zeleninu nepříjemné hořkosti. Kromě toho nebudou během smažení absorbovat tolik tekutiny. Nalijte trochu do hrnce, vařte, přidejte ocet a sůl, znovu vařte. Zašlete modré do vroucí marinády, po 5 minutách odstraňte plody z marinádové náplně. Vařte rostlinný olej v pánvi, složte modré, smažte 3 minuty. Přidejte drcený česnek, okamžitě se sbalte na zimu. Uspořádejte horkou zeleninu do kalcinovaných nádob, rozložte švy, dokud se neochladí.

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Připravte se a smažený lilek na zimu.
Lilek houba recept na zimu
Požadované komponenty:
- česnekové hlavy - 2 kusy.
- 5 litrů filtrované vody
- pálivá paprička
- hřebíček pupen - 7 ks.
- cibule - 175 g
- modrá - 3 kg
- luskový hrášek - 15 ks.
Pro nalévání marinády:
- pár litrů vody
- sůl - 145 g
- granulovaný cukr - 90 g
- kyselina octová - 145 ml
Funkce vaření:
Modré důkladně umyjte, ořízněte stonky a oloupejte. Nakrájejte buničinu na plátky střední velikosti. Vařte je ve vroucí filtrované vodě po dobu tří minut, převeďte do cedníku. Zatímco zelenina vypouští, nakrájejte cibuli na půl kroužků. Nasekejte česnek na malé kostky. Uspořádejte v suchých a čistých nádobách, střídavě s cibulí a česnekem, ochucte kořením. Sůl se rozpustí ve dvou litrech vody zahřáté k varu, přidá se ocet s granulovaným cukrem. Nalijte zeleninu s kořením s výslednou horkou směsí, zakryjte víčky, vložte do sterilizační fáze do mísy s horkou vodou.

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Zkuste a různé polotovary lilku.
Lilek na houby recept s fotografií
Složení:
- cibule - 175 g
- modrá - 2,25 kg
- čerstvý celer a petržel
- stolní sůl
- stroužky česneku - 7 ks.
- rafinovaný slunečnicový olej
- kyselina octová, filtrovaná voda - vždy 160 ml

Lilek na houby. TOP 5 receptů

Funkce vaření:
Omyjte zeleninu ze stonků a podle potřeby ze slupky. Nakrájejte ovoce na kostky, vložte do smaltované nádoby. Sůl velkoryse nechte vyluhovat jednu hodinu, abyste odstranili nepříjemnou hořkost. Oloupejte a nakrájejte cibuli na půlky. Rozdrťte česnek, nakrájejte celer a petrželku. Opláchněte přebytečnou sůl z plátků lilku, zlikvidujte v cedníku a vypusťte přebytečnou hořkou vodu. Převeďte na předehřátou pánev s rostlinným olejem. Naplňte suchou a čistou sklenici smaženou zeleninou a ponechte trochu místa. Top s česnekem s cibulkou, posypeme nasekanými bylinkami a lavrushkou. Zahřejte vodu k varu, přidejte rostlinný olej a ocet, promíchejte, znovu vařte, nalijte do nádob, naplňte obsah nahoru.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek na houby. Top 5 receptů