Zmrazené houby: nuance mrazu

Až do nedávné doby zmrazené houby Zdálo se, že je něco exotického, ale dnes mnoho žen v domácnosti používá tuto metodu ve svém arzenálu zimních příprav.
Stejně jako u jiných potravin by houby měly být zmrazeny pouze čerstvé a čisté. Pokud zmrazíte rozmazané houby, musíte je po rozmrazení hodit do koše. Vyřešte čerstvé houby, očistěte je od listů a půdy.

Zmrazené houby: nuance mrazu

Čerstvé houby lze zmrazit několika způsoby. V prvním případě můžete zmrazené houby zmrazit. Tato metoda je vhodná pro hříbky, hřib, lišky, houby a hříbky. Každý z těchto druhů hub je poměrně tvrdý, a proto nevyžaduje předběžné tepelné ošetření. Chcete-li odstranit nečistoty, opláchněte houby ve vodě, osušte je na ubrousek nebo ručník, aby se vaše houby při dalším zmrazení nepřilepily k sobě. Vložte suché houby do tenké vrstvy do sáčku na potraviny a vložte do mrazničky.

Zmrazené houby: nuance mrazu

Stejně zmrazení hub vhodné pro olej, ale musí být loupány předem. Nejlepší způsob rozmrazování hub je v lednici. To jim udrží čerstvé a bude chutnat dobře. Poté medové houby, lišky a zmrazené hříbky lze použít k přípravě různých pokrmů.
Ve druhém případě musí být houby vařeny ve vodě předem po dobu 5 minut. Tato metoda je zpravidla vhodná pro zmrazování hub určených ke smažení. Můžete použít nejen malé a tvrdé houby, ale i houby jakékoli velikosti. Pokud chcete zmrazit velmi velké houby, nakrájejte je na několik kusů. Vařené houby ochlaďte, zlikvidujte v cedníku, vložte do potravinových sáčků, pevně je uvázejte a uvolněte přebytečný vzduch. Houby musíte vložit do sáčků tak, aby se veškerý obsah použil současně k přípravě jednoho jídla. To se provádí tak, aby se různé zmrazené houby nemnožily různé patogenní bakterie. Pokud máte lesní houby, můžete vařit houbové občerstvení na zimu.

Zmrazené houby: nuance mrazu

Můžete zmrazit nejen houby, ale i houby. K vývaru, kromě tmavých odrůd, je vhodný široký výběr hub. Hotový vývar nalijte do kontejnerů a pak do nich vložte pytle. Potom nalijte do studeného vývaru a vložte do mrazničky. Po úplném zamrznutí houby se vyjme z nádoby a uloží do sáčku. Bezprostředně po rozmrazení lze vývar použít k přípravě pokrmů na bázi hub. Zkuste také „Zmrazující houby. Příprava na prefabrikovanou polévku".
Doufáme, že náš článek rozptýlil vaše pochybnosti, je možné zmrazit houby. Hlavní věcí v této záležitosti je dodržovat všechna doporučení.
Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené houby: nuance mrazu