Jak nakládat medové houby: užitečné tipy

Mnozí z nás jsou příznivci „tichého lovu“, vracejícího se z lesa s koši plnými hub. To je důvod, proč se hostesky tak zajímají, jak nakládat medové houby, protože výsledkem je skvělé zimní občerstvení.

Jak nakládat medové houby: užitečné tipy

Nejprve musí být „úlovek“ připraven k moření - na https://aranetta.ru/ se můžete naučit, jak houby správně oloupat. Houby je tedy třeba očistit, špičky nohou by se měly odříznout a důkladně opláchnout (několikrát vyměnit vodu!). Pro moření volte pouze malé a elastické houby - budou vypadat velmi pěkně později na stole, samozřejmě velké lze samozřejmě také zlikvidovat - vařit a zmrazit.
Jak nakládat houby houby
Nejprve vařte připravený materiál ve vroucí vodě po dobu 5 minut, zlikvidujte jej v cedníku a vyčkejte, až voda vytéká, pak jej vařte ve vodě s přidáním octa a soli asi 20 minut. Houby znovu zlikvidujte v cedníku..
Chcete-li připravit nalití marinády, uvařte litr vody, přidejte několik velkých polévkových lžic cukru, 4 malé polévkové lžíce soli a několik minut vařte. Poté, co se marináda ochladila, přidejte do ní asi 200 ml balzamického octa.
Důkladně umyjte a sterilizujte malé sklenice a víčka, stačí objem až 1 litr. Musí být sušeny a vyplněny dvěma třetinami vařenými houbami. Bez koření - hřebíček, skořice, bobkový list, koření a černý pepř.
Marinádu nalijte téměř k okraji krku, zakryjte sklenice víky a sterilizujte ve vodní lázni po dobu 20 minut (pro litrové sklenice). Nádoby hermeticky uzavřete, otočte vzhůru nohama a zabalte.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak nakládat medové houby: užitečné tipy