Sklizeň medové agariky na zimu

Obvykle sklizeň medové agariky na zimu, recepty které jsou velmi rozmanité, vyskytují se na konci podzimu, v lese se pak objevují velké roztomilé rodiny těchto úžasně chutných a něžných hub. Abychom později v shonu nehledali recepty na konzervování hub, které se vám líbí, doporučujeme vám některé z nich vzít na poznámku.

Sklizeň medové agariky na zimu

 
Sklizeň medové agariky na zimu - nakládané houby.

Povinné složky:

medové houby - 2 kg

granulovaný cukr - 2 polévkové lžíce

sůl - 2 lžičky

bobkový list - 3 -5 ks

černý pepř - 6 kusů

hřebíček - 4 kusy

tyčinky skořice - 3 ks

ocetová esence - 3 lžičky

Způsob vaření:

Nejprve musíte připravit marinádu na vodní bázi s přídavkem bobkových listů, hrášku, soli, hřebíčku a cukru. Vařte to po dobu 3-5 minut, poté do něj přidejte octovou esenci, promíchejte, přiveďte k varu a vyjměte z tepla.

Houby musí být vytříděny, loupány, umývány, zakryty studenou vodou, přivedeny do varu, odstraněny z tepla a vypuštěny. Poté nalijte medové houby znovu do vody, přiveďte k varu, vyjměte pěnu a vařte 15-20 minut, dokud se neusadí na dně a nevypínejte teplo. Nechte houby zcela vychladnout a uspořádejte je do připravených sklenic, nalijte horkou marinádu a srolovejte.

Skladujte houby jako všechny vařené přípravky z okurek na zimu lépe na chladném místě - lednice nebo sklep.

Sklizeň medové agariky na zimu

 


Sklizeň medového medu na zimu - solené houby.

Povinné složky:

medové houby - 10 kg

sůl - 500 g

koprová zelenina - 180 g

zelené cibule - 180 g

koření - 120 g

bobkový list - 20 g

Způsob vaření:

Rozdělte houby, umyjte, vyčistěte, nalijte vroucí vodu a vařte 15 až 20 minut ve slané vodě. Poté je třeba houby hodit do cedníku a nechat úplně vytéct a ochladit. Dále v předem připravené misce, na kterou se obvykle používá moření rajče na zimu, medové houby je třeba pokládat do vrstev, posypat solí, kořením a jemně nasekanými bylinkami. Zakryjte vrchol vícevrstvou gázou, dejte dřevěný kruh a utlačte.

Sklizeň medové agariky na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Sklizeň medové agariky na zimu