Nakládané ústřice

Díky tomuto receptu jsou marinované ústřicové houby připravovány rychle doma a jsou vynikající. Dlouho jsem doma hledal recept na moření hub, takže se mi to líbilo a teď jsem to našel. Houby podle tohoto receptu plně uspokojily mé potřeby. Nejsou bez chuti (jak se často stává se špatným receptem), mírně slané, středně kyselé.
Čas - 40 minut.
Porce - půllitrová plechovka.


Ingredience pro výrobu nakládaných ústřičných hub

Složení:
- houby - 500 g-
- sůl - 1 lžíce l. (bez snímku)-
- cukr - 1/2 lžíce. l.-
- hřebíček - 2 pupeny-
- nové koření - 4 ks.-
- černý pepř - 6 kusů-
- bobkový list - 2 ks.-
- slunečnicový nebo olivový olej - 1 lžíce. l.-
- ocet - 1 lžíce. l.-

- česnek - 1 špice-
- voda - 250 ml.

Hlívy ústřičné a žampiony najdete v supermarketu po celý rok. Takže pro každou dovolenou je zde možnost připravit skvělou svačinu - nakládané houby.
opláchněte a nasekejte houby
Mám rád ústřičné houby. Snažím se koupit malé houby k moření. Oddělil jsem ústřicové houby od společné větve, odřízl nohy, umyl houby. Pokud mám žampiony na moření, neodříznu nohy hub úplně, ale o 1/3.
houby vařte 20 minut
Připravené houby hodím do vroucí vody. Výsledná pěna musí být shromážděna a zlikvidována. Houby vařím 20 minut a přikryjeme pokrmy víkem.
přidejte olej a koření
Pak přidám koření a olej. Houby vařím v marinádě 17 minut. Poté přidám ocet na marinádu a po varu po dobu dalších 3 minut vyjměte z tepla. Hodím nasekaný česnek do marinády.
Houby přenesu do sterilizované nádoby
Houby jsem vychladl. Chlazené houby přenesu do sterilizované nádoby. Houby jsou již připravené k jídlu, ale budou chutnější, pokud budou stát v chladničce den nebo dva.
nakládaná ústřice houba recept
Nakládané ústřice podle tohoto receptu jsou vynikající! Protože marináda obsahuje olej, není nutné ji přidávat do hub, stačí přidat kopr. Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané ústřice