Horká uzená makrela v pekáčku

Pokud jste dlouho nevařili ryby na večeři, udělejte to dnes. Radím vám, skvělý recept na vaření takové chutné, aromatické ryby, určitě se vám bude líbit a začnete ji pravidelně používat.
Miluji doma vařenou makrelu horkou uzenou tekutým kouřem. Zaprvé se ukazuje, že je velmi chutná a něžná, a za druhé, je to celkem jednoduché a, řekl bych, rychle. Protože přípravná fáze - řezání ryb - může trvat 10 minut, poté rybu setřít solí a nechat ji 25 minut dobře, a pak ji potřít tekutým kouřem, zabalit do pekáčku a péct v troubě asi 25 minut.
Jak vidíte, během jedné hodiny můžete získat vynikající svačinu, protože taková ryba je přesně tím, čím je. Jakmile se ochladí, nakrájejte na porce a položte na misku. Takový předkrm může být připraven jak na dovolenou, nebo jednoduše hýčkat sebe a svou rodinu s tak úžasnou chutí..
Pamatuji si, když jsme přišli na dovolenou k babičce na dovolenou, tam, v místním obchodě, byl sortiment nesmírně vzácný: dovážené mléko ve velkých plechovkách prodávaných na kohoutku, syrové máslo (z něhož prodavačky dělaly strašidelné sochy), chléb, některé obiloviny atd. cukr. Na druhou stranu však byly vždy nahoře vitríny zásobníky uzené makrely. Pravda, nejčastěji to byla uzená makrela uzená za studena - velmi chutná, lehce vysušená ryba. Několikrát týdně však přinesli takové ryby uzené za tepla - chytili to tam, protože to bylo měkčí a měkčí.
Od té doby uplynulo hodně času, ale když vidím takové makrely v prodeji, vždy si pamatuji letní prázdniny a bezstarostné dětství. Proto, když jsem se naučil, jak takové ryby doma vyrábět, jsem rád, že je mohu vařit pro svou rodinu..
stále chutné makrela solená v oleji.

Horká uzená makrela v pekáčku - recept s fotografiíIngredience na vaření
Složení:
- čerstvé zmrazené ryby (makrely) - 1 kus.,
- tekutý kouř - 20 ml,
- skála nebo mořská sůl (hrubé mletí) - 0,5 lžičky.vyčistěte ryby Nejprve musí být čerstvě zmrazené ryby rozmrazeny přirozeně a poté rozřezány. Chcete-li to provést, odřízněte hlavu jatečně upraveného těla, velké ploutve a roztrhněte břicho. Vyjmeme vnitřky a také vyčistíme černý film, který lemuje břišní dutinu. Pokud se tak neučiní, ryby budou chutnat hořce. Potom makrelu dobře myjeme, uschneme a zakryjeme hrubou solí. Nechte rybu osolit po dobu 25 minut.

namažte jatečně upravené tělo tekutým kouřem Nyní namazáme makrely tekutým kouřem, to lze snadno provést pomocí štětce. Je důležité rozmazat ryby uvnitř i vně, aby byla zcela nasycena zápachem kouře..

vložte rybu do pekáče Nyní vložte ryby do pekáče. Konce spojujeme sponami a pomocí párátka provedeme několik vpichů, aby vycházela horká pára.

péct po dobu 25 minut Rybu jsme vložili do předehřáté trouby na pečení po dobu 25 minut při teplotě 200 stupňů. Vyjmeme ryby z vaku, vychladíme a podáváme na stůl.

Horká uzená makrela v pekáčku Dobrou chuť!

Teplá uzená makrela doma s tekutým kouřem Také zjistit, jak rychle solit sledě doma.
Podívejte se na podobné recepty

» » Horká uzená makrela v pekáčku