Slavnostní ryby aspic z růžového lososa - recept s postupnými fotografiemi vaření s želatinou doma

jasně oranžová deska s růžovým lososem aspikem, zdobená plátky nakládaných okurek a vařeného vejce

Popis

Růžový losos želé - chutný a vydatný pokrm, který může každá hospodyňka vyrobit doma podle postupného fotografického receptu. Jídlo bude vyhovovat a bude vařit dostatečně rychle. Budete potřebovat extrémně jednoduché ingredience - zeleninu, kuřecí vejce, ryby a koření.

Rada! Je vhodné používat nejen rybí dužinu, ale také hlavu. To umožní bohatému a koncentrovanému vývaru, který zlepší tvrzení aspiku. Nejlepší je upřednostňovat čerstvé ryby, z konzervovaných dobrých aspiců se pravděpodobně nedaří, ale lze je použít i pro jiné účely, například pro výrobu koláčů.

Takže, pokud se nemůžete dočkat, až se ruské slavnostní růžové želé lososů doma, pojďme začít. Stačí se seznámit s doporučeními uvedenými v podrobném fotopříslušenství. Budete příjemně překvapeni jednoduchostí vaření a výslednou jemnou chutí jídla..

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Losos růžový 300 g
 • Mrkev 1 ks.
 • Cibule 1 ks.
 • Bobkový list 4 ks.
 • Kuřecí vejce 2 ks.
 • Nakládané okurky podle chuti
 • Černé pepře 10 ks.
 • Stolní sůl podle chuti
 • Zelení podle chuti
 • Želatina 2-3 lžíce. l.

Kroky

 1. Začneme připravovat růžový losos želé podle postupného fotoreceptu přípravou požadovaných produktů. Rybu připravte okamžitě (několik kousků a hlavu), opláchněte ji a osušte. Poté vyjměte černé pepře, sušené byliny, sůl, bobkové listy a další koření podle potřeby a položte je na pracovní plochu. Mrkev a cibule je třeba oloupat, omýt, vysušit a vložit do mísy s rybami.

  tmavě zelená nádoba s bobkovými listy, kousky ryb a mrkví, vedle ní je balíček s černými pepřem a dvěma slepičími vejci

 2. Vezměte pánev a vložte do něj ryby, cibuli a mrkev (zeleninu dejte celou, nemusíte sekat). Zašlete tam připravené koření, kromě sušených bylin. Naplňte ingredience vodou, přidejte trochu soli a pošlete pánev do sporáku, plamen by měl být střední. Vaření ingredience bude trvat asi jednu až jednu a půl hodiny.

  tmavě bílá mísa s oloupanými mrkví, kořením, cibulí a rybami v vývaru

 3. Po uplynutí zadaného času uvolněte všechny ingredience z vývaru. Odložte ryby a mrkev na samostatném talíři. Všechno ostatní může být zahozeno, nebudete je potřebovat Vývar by měl být filtrován tak, aby byl průhledný. Kapalina se ochladí až do zahřátí, pak se k ní přidají dvě až tři polévkové lžíce želatiny a míchá se. Nechte želatinu ve vývaru, aby bobtnala.

  krémová kovová miska se želatinou v vývaru na kamnech

 4. V tuto chvíli se postaráme o ryby. Oddělte buničinu od kostí. Výsledné kousky položte na dno mísy nebo jiného kontejneru, kde bude naše aspika.

  zářivě oranžová deska s vykostěným rybím masem na světle zeleném prkénku

 5. Řez mrkev (vařená) do kruhů nebo řezané květiny. Zašlete zeleninu do stejné mísy, abyste ozdobili hotové jídlo.

  rybí maso s plátky mrkve v tmavě zářivě oranžové desce na zeleném prkénku

 6. Nyní uvařte vejce vařené na tvrdo, ochlaďte a oloupejte. Rozdělte ji na polovinu a pošlete ji na ryby a mrkev. Dejte tam kousky nakládané okurky.. Zkuste, aby všechno vypadalo krásně a chutně. Nakonec posypeme všechny ingredience sušenými bylinkami.

  kousky nakládané okurky a půl vařeného kuřecího vejce v temně oranžové desce s rybami a mrkví na zeleném prkénku

 7. Do této doby je želatina již nabobtnána, vývar důkladně promíchejte, dokud není hladký, a nalijte jej do misky. Před ztuhnutím musí být nádoba s budoucím želízkem poslána do chladničky.

  zelenina a kousky ryb s napůl vařeným vejcem, promočené v rybím vývaru želatinou, v tmavě oranžové desce na jasně zeleném prkénku

 8. To je vše, chutný aspikát z lososa, vyrobený doma podle vizuálního fotografického receptu krok za krokem, je připraven. Zbývá sloužit, přidávat hořčici, křen nebo citron. Ukázalo se, že je to chutné a uspokojivé, zkontrolujte si to sami. Dobrou chuť!

  hotová aspika ryb a zeleniny v temně oranžové desce


Podívejte se na podobné recepty

» » Slavnostní ryby aspic z růžového lososa - recept s postupnými fotografiemi vaření s želatinou doma