Domácí solené sledě s hořčicí a koprem

Je obtížné najít opravdu chutné sledě v obchodě nebo na trhu, bez ohledu na to, jak inzerují výrobci a prodejci. Nejčastěji jsou pod značkou solené suché ryby, které musíte jíst pouze proto, že je škoda zahodit je. Proto jsem se už dlouho vzdal nákupu soleného sledě a sám to vařím. Tento domácí solený sledě je velmi chutný, něžný a kořenitý. Skvělý recept, který jsem již sdílel se všemi svými přáteli. Doufám, že se vám to také líbí. Každý to dostane poprvé. Je pravda, že se musíte trochu pohladit filetováním ryb, ale stojí to za to.

Složení:

- čerstvý zmrazený sledě (velký) - 2 kusy.-
- stolní nebo mořská sůl - 2 lžičky.-
- hořčičná zrna - 1 lžíce l.-
- čerstvý kopr zelený - 7-10 větví-
- stolní ocet - 30 ml-
- granulovaný cukr - 1 lžička.-
- rostlinný olej (bez zápachu) - 150 ml.Řezané ryby
1. Nejprve rozmrazte sledě. Aby byly kousky čisté, můžete ryby nechat mírně zmrazené a v tomto stavu je nakrájet. Je lepší rozmrazit ryby šetrným způsobem - v hlavním oddílu chladničky. V tomto případě bude proces rozmrazování ryb trvat nejméně 8–12 hodin, takže je lepší si vzpomenout na sledě ve večerních hodinách, abyste mohli začít solit ráno. A večer už bude možné ochutnat vynikající domácí sledě. Pokud nemáte tolik času, jatečně upravená těla rozmrazte ve studené slané vodě při pokojové teplotě. Pak nakrájíme ryby. Odřízněte hlavy a ocasy, odstraňte žebra a vnitřnosti, odstraňte kůži. Pokud máte čas a touhu, sledě sledujte a rozdělujte na porce. Chcete-li to provést, vyjměte hřeben a všechny kosti, je velmi vhodné použít pinzetu. Pokud se vám ryby příliš nelíbí, stačí je nakrájet na kousky a nechat v nich kosti. Ale tato možnost bude pro spotřebitele méně příjemná, myslím, že je pochopitelné proč. Nasekané sledě důkladně umyjte a osušte papírovými ručníky. Mléko nebo kaviár lze také solit.


Nasekejte kopr
2. Připravte si další svačiny. Umyjte kopr a setřete vodu. Chop jemně. Nedoporučuji nahrazovat kopr jinými bylinkami, nebude to tak chutné. Jediné, co můžete zkusit nakládat sledě s cibulkou, nakrájené na tenké prsteny nebo polokroužky. Cibule a sledě jsou výherní možností. A můžete také vařit Holandský sledě se zeleninou se ukazuje šíleně chutná ryba.


Přidat sůl
3. Připravte základnu solanky. Do malé misky nalijte sůl.


Přidejte cukr
4. A cukr. Mírně kompenzuje kyselost octa, dělá marinádu pikantnější a chutná dobře..


Nalijte ocet
5. Nalijte ocet do mísy. Místo stolu můžete použít jablko nebo víno.


Směs
6. Míchejte, dokud se cukr a sůl nerozpustí.


Uspořádejte ingredience ve vrstvách
7. Je lépe solit sledě ve skleněné nebo smaltované nádobě - ​​misce nebo sklenici. Na dno položte vrstvu sledě. Posypte hořčicí a nakrájenou koprem. Opakujte postupnost vrstev, dokud vám nedojde jídlo.


Nalijte do solanky
8. Naplňte solným roztokem cukru, soli a octa.


Doplňte olej
9. Přidejte rostlinný olej. Můžete si vzít jak slunečnice, tak olivy. Buďte opatrní s domácím olejem: jeho silná vůně může zničit svačinu, takže je lepší používat deodorizovaný.


Otřást
10. Zakryjte sledě sledem víkem a několikrát protřepávejte, aby se solanka rovnoměrně rozložila na kousky ryb..


Domácí solené sledě s hořčicí a koprem
11. Chraňte ryby po dobu 8-12 hodin. Pak můžete odebrat vzorek. Solené sledě jsou velmi chutné, něžné, pikantní, aromatické. Skladujte 3-4 dny v uzavřené nádobě. Možná to může být uloženo déle, ale nejčastěji se konzumuje ihned. Vynikající vařené nebo smažené brambory. To také dělá skvělé sendviče a jednohubky..
Zveme vás také k vidění nakládaná makrela recept - nesrovnatelná chuť, pikantní, delikátní. Taková ryba se vždy sní.


Solené sledě doma - velmi chutné
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí solené sledě s hořčicí a koprem