Nejchutnější solená makrela vařená v cibulových kůžích - rychlý recept s fotografií, jak to udělat doma za 3 minuty

kousky makrely, vařené v cibulových kůžích, na červeném stojanu s ozdobou, zdobené čerstvými bylinkami a citronem

Popis

Makrela v cibulových kůžích - to je nejchutnější a nejrychlejší způsob, jak doma solit ryby. Tato variace vaření je tak jednoduchá, že nebudete věřit svým očím. Makrela se ukáže být tak chutná a chutná, olíznete si prsty, takže zakoupená solená ryba s ní nebude v porovnání. V podrobném receptu s fotografií vás naučíme, jak solit jatečně upravené tělo doma za tři minuty..

Ryby musí být vařeny v hlubokém kastrolu, přičemž musí být dodrženy poměry tekutin a solí. Na 1 litr vody je třeba vložit 5 úrovní polévkových lžic neionizované stolní soli.Náš recept vyžaduje ke vaření 2 litry vody, ale pokud máte velké vzorky, vařte je ve více tekutině.

Pro solení jsou vhodné jak čerstvé zmrazené tělo, tak čerstvé. Hlavní věcí je čištění produktu s vysokou kvalitou, a pokud je zmrzlý, také jej řádně rozmrazte. Při použití mikrovlnné trouby k tomuto účelu riskujete přehřátí ingredience a tím i její částečné vaření, což po solení negativně ovlivní strukturu masa a jeho chuť..

Cibulové slupky nejen pomáhají urychlit solení ryb, ale také mu dávají neuvěřitelně chutný stín, podobný kouřům. Nepotřebujete čerstvé slupky. Zkrátka, nezáleží na tom, jak dlouho musí daný produkt čekat na jeho sekvenci vaření, i když vaše zásoby čekají na Velikonoce na malování vajec. To neovlivní chuť hotového jídla..

Otevřete nejrychlejší krok za krokem recept s fotografií a začněte vařit lahodnou vařenou lehkou solenou makrelu v cibuli slupkou za 3 minuty doma.

Ingredience

 • Makrela 2 ks.
 • Stolní sůl 10 lžíce.
 • Voda 2 l
 • Cibule slupky - 4 hrsti

Kroky

 1. Vložte plevu do hluboké mísy nebo pánev, do které se vaří ryby. Naplňte misku vodou, důkladně opláchněte ingredience, poté vylijte tekutinu a mírně vytlačte produkt. Nyní změřte 2 litry převařené nebo čištěné vody, naplňte obrobek a nechte vyluhovat po dobu 1 hodiny.

  kovová nádoba s vodou a cibulkou

 2. V tuto chvíli řešte hlavní přísadu. Opláchněte makrelu, uřízněte si hlavu, vyprázdněte břišní dutinu. Tmavý film důkladně vydrhněte na stěnách žaludku, aby nedošlo k hořké chuti. Nemusíte solit samotné tělo.

  dvě loupaná těla z čerstvé makrely v malé hnědé ozdobné desce na stole pokrytém kostkovaným ubrusem

 3. Vložte nádobu s cibulkou do sporáku, sůl ve výše uvedených poměrech a přiveďte k varu. Nechte působit 5 až 6 minut, poté snižte teplotu a oloupané ryby vložte do vody. Zakryjte a vařte 3 minuty. Pokud máte obavy, můžete prodloužit dobu vaření na 5 minut, ale už ne.

  kovová mísa s cibulovou kůží a vodou na sporáku, zakrytá širokým víkem

 4. Po třech minutách se jatečně upravená těla z marinády odstraní pomocí štěrbinové lžíce a nechají se čas zcela vychladnout.

  solená vařená makrela na zářivě oranžové desce na stole

 5. Vynikající zlatá solená makrely v cibulových kůžích, vařená doma podle nejrychlejšího receptu s fotografiemi krok za krokem, je připravena. Podáváme chlazené, nakrájené na kousky, ozdobte bylinkami a citronem. Můžete si udělat lahodný salát s rýží a solenou dužinou. Dobrou chuť!

  malý talíř s ozdobou, na něm leží tři kusy vařené solené makrely, stonky zelené cibule a plátky čerstvého citronu


Podívejte se na podobné recepty

» » Nejchutnější solená makrela vařená v cibulových kůžích - rychlý recept s fotografií, jak to udělat doma za 3 minuty