Jak solit červené ryby doma jednoduchý recept

Pokud nevíte, jak solit ryby doma, pomůže vám s tím jednoduchý recept popsaný níže. Lahodné domácí solené červené ryby mnohem chutnější než obchod. A navíc úspornější. Takže si zapamatujte tipy a jděte na trh s rybami!Ingredience pro výrobu solených červených ryb
Složení:
- červená ryba - 500 g-
- hrubá sůl (nejlépe mořská sůl) - 1 lžička.-
- granulovaný cukr - 1/2 lžičky.-

Volitelný:
- sušený kopr-
- sušený česnek-
- Bobkový list-

- pozemní koriandr-
- nové koření-
- citrónová kůra-
- rostlinný olej-
- sušená bazalka.

1. Jaké ryby jsou nejlepší pro domácí solení? Můžete slaného lososa, růžový losos, losos coho, losos chum a samozřejmě losos s pstruhem. Pokud máte celou rybu, pak ji nakrájejte. Pokud je filet hotový, bude méně práce. Zkontrolujte kosti stejně. Pokud existují, opatrně je odstraňte, aby nedošlo k deformaci ryb. Pokud je kůže, nemusí být odstraněna. Měřítko však musí být očištěno. Nejlepší je solit červené ryby v jednom kuse. Pokud byl váš filet již nakrájen na plátky, je také vhodný k solení. Ale možná bude taková ryba trochu sušší. Chcete-li tomu zabránit, před chladením jej očistěte rostlinným olejem..


Sůl (hrubá) smíchejte s cukrem a kořením
2. Připravte směs na solení červených ryb. Smíchejte sůl (hrubou) s cukrem. Kromě toho můžete přidat koření uvedené v seznamu složek. Malá špička koření zcela změní chuť domů osolených červených ryb, díky čemuž je pikantnější a ne jako ta, na kterou jsme zvyklí..


nakrájíme ryby
3. Vyberte vhodný kontejner na solení ryb. Lepší - plast, sklo nebo keramika. Kovový nebude fungovat. Jako poslední možnost - smaltovaná.


Rybu promíchejte směsí na všech stranách
Smíchejte ryby na všech stranách. Umístěte ryby do hustých vrstev v kontejneru. Pokud je kůže, měla by být nahoře. Pokud je to nutné, rybu očistěte tenkou vrstvou rostlinného oleje bez zápachu.


Naplňte nádobu rybami a pevně uzavřete
4. Naplňte nádobu rybami a utěsněte nebo utěsněte plastovým obalem. Potom jej chladte dva až tři dny. Poté opláchněte ryby. Osušte papírovými ručníky a uložte v uzavřené nádobě v chladničce. Nezapomeňte však, že domácí sůl je poměrně rychle se kazící produkt. Můžete jej uložit nejdéle 2-3 dny. Proto je lepší nesolit velké množství ryb okamžitě. Nebo skladujte v mrazáku.
Domácí slané červené ryby lze použít k výrobě roztomilých a chutných jednohubek. Velmi chutné a jednoduché.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak solit červené ryby doma jednoduchý recept