Solená makrela

Makrela je vynikající mastná ryba, která nemá nižší kvalitu než drahé mořské ryby. Je často součástí jídelního lístku i každodenních obědů a večeří. Vitamíny, minerály, stopové prvky a tuky mají pozitivní vliv na oběhový, nervový, endokrinní systém lidského těla. Makrela se často peče v peci, vaří se na grilu, ale tato ryba je obzvláště chutná v solené a uzené formě. Samozřejmě si můžete koupit makrelu připravenou k jídlu, ale není zaručeno, že se látky, které nejsou pro lidské tělo příliš užitečné, při solení nepoužijí. Pokud tyto ryby budou jíst děti, musíte si doma lehce uvařit slanou solenou makrelu. Kromě toho je proces výroby solené makrely překvapivě snadný a jednoduchý..
Doba vaření je čtyřicet minut. Výnos produktu - 4 porce.

Složení:
- makrely - 1 kilogram-
- čištěná voda - 1 litr-
- kamenná sůl - 5 polévkových lžic-
- cukr - 3 polévkové lžíce-
- suchá hořčice - 1 polévková lžíce-
- bobkový list - 6 kusů-
- hřebíček bud - 2 kusy-
- luskový hrášek - 6 kusů-

- rostlinný olej - 2 polévkové lžíce.Vaření solanky
Začneme solit rybí přípravou solného roztoku, protože musí stále vychladnout. Přiveďte vyčištěnou vodu k varu a přidejte do ní všechny naše ingredience: sůl, cukr, suchá hořčice, bobkový list, pupeny hřebíčku, koření a rostlinný olej. Vše dobře promíchejte a přiveďte k varu. Vaříme tři minuty. Jsme v pohodě.


Moje ryba
Nejdůležitější věcí v tomto receptu je vyzvednout kvalitní ryby. Chcete-li to provést, při nákupu zmrazené makrely, v první řadě věnujte pozornost vzhledu ryb. Měla by to být lesklá barva bez žlutých pruhů, v takovém případě je buď stará, nebo není poprvé zmrazena. Vybíráme velké ryby, nejméně 350 gramů - obsahuje maximální množství zdravého tuku.


Řezníková makrela
Řezáme makrelu: odstraníme vnitřky, hlavu a ocasní ploutev. Poté důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Odstraňujeme černý film ze stěn žeber a páteře. Každou rybu jsme rozřezali na tři části.


Uvedení ryb do solného roztoku
Vložte makrelu do chlazené solanky tak, aby byla zcela pokryta solankou. Zakryjte převrácenou deskou a umístěte pod náklad. Dali jsme to do chladničky na dva dny.


Slouží ke stolu
Za dva dny je připravena lehce solená makrela! doporučujeme také recept lehce solený losos, je to také jednoduché a chutné.
Podívejte se na podobné recepty