Studená solená rajčata na zimu

Pamatuji si, jak moje babička vařila na zimu chutná nakládaná rajčata ve sklenicích chladným způsobem bez octa. A ona je vyrobila podle svého vlastního receptu, který jsem nedávno našel a začal takovou lahodnost pro moji rodinu. Babička vyráběla rajčata a okurky v dřevěných vanách a po většinu zimy byla v suterénu skladována zelenina..
Začala jsem vyrábět taková rajčata ve sklenicích, takže je tu jedno varování: takový blank je uložen pouze na chladném místě, například v suterénu nebo v lednici. Protože mnoho plechovek rajčat se nevejde do lednice, dělám nakládaná rajčata v zemi a uložím je do suchého suterénu. A pak přijedeme a vezmeme tolik plechovek ze suterénu do města, kolik potřebujeme.
Líbí se mi, že chuť takových rajčat je velmi specifická, podobná solená rajčata. Jsou dobré sloužit jako předkrm pro maso nebo zeleninu. A také si můžete připravit úžasnou pizzu z rajčat, pro kterou přeruším rajčata mixérem a odpařím masu při nízkém žáru, abych vytvořil hustou omáčku.
Pro takovou svačinu je nejlepší brát malé ovoce s hustou kůží a masitou masou a přidat do rajčat chuť, můžete přidat své oblíbené koření, byliny a koření. Například to mohou být listy ovocných stromů nebo čerstvé bylinky kopru, bazalky, tymiánu.
Technologie kvašení rajčat je velmi jednoduchá, nemusíte nic sterilizovat a srolovat: dejte rajčata, koření do připravených nádob a naplňte solným roztokem, nechte sklenici v teple po dobu 10-12 dní (během této doby probíhá proces kvašení zeleniny) a poté ji vyjměte na chladné místo ... Jsou také velmi chutné nakládaná rajčata.
Receptura je vybrána pro 1 plechovku o objemu 1 litr.

Složení:


Ingredience
zralé rajče - 500-600 g
česnek - hlava

sušený list vavřínu - 3 ks.
kopr
- marináda na 1 litr vody:
neionizovaná kamenná sůl - 1,5 lžíce.
nové koření - 5 hráchVložte ingredience do sklenice
Rozložíme hlavu česneku na hřebíček a oloupeme je.
Myjeme rajčata a otřete je do sucha. Dále píchneme každé ovoce na místo, kde je stonek připevněn dřevěným párátkem. To je nezbytné, aby byla rajčata rovnoměrně solena..
Pak vložte kopr, vavřínové listy, česnek do suché čisté nádoby.


Dejte rajčata do sklenice
Poté, co jsme rozprostřeli připravená rajčata.


Nalijte do solanky
Nalijte vodu do hrnce, přiveďte k varu a přidejte sůl a koření.
Nalijte horkou solanku do rajčat, přikryjte nádobu víčkem a nechte ji kvasit v kuchyni tři dny.


Recept Solená rajčata ve sklenicích studeným způsobem bez octa
Potom vyjmeme sklenici za studena a po dvou týdnech jsou solená rajčata ve sklenicích studeným způsobem bez octa připravena, můžete je posloužit ke stolu. Všimněte si, jak jsou připraveny solená rajčata na zimu bez sterilizace.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Studená solená rajčata na zimu