Studená nakládaná rajčata s mrkví v kbelících nebo sudu - jak chutná solená rajčata na zimu bez octa.

Solená rajčata

Tento recept na okurky je vhodný pro ty, kteří dávají přednost konzervám bez octa. Další výhodou tohoto receptu je to, že rajče se solí chladným způsobem. Nemusíme tedy ani zvyšovat teplotu okolí pomocí kamen..

Složení: petržel, Bobkový list, mrkev, hořká paprika, rajče, sůl, česnek


Rajčata solená mrkví se sklízejí na zimu v kbelících, velkém smaltovaném hrnci, dřevěném sudu nebo malých keramických sudech. Po nasolení se používá mrkev, aby se zabránilo peroxidaci rajčat..

Jak vychladit solená rajčata mrkví.

Rajčata

Pro sklizeň je třeba vzít zralá tvrdá rajčata a mrkev. Poměr rajčat / mrkve je 10/1.

Je lepší připravit rajčata s ocasy - to jim umožní zachovat si svůj tvar, když jsou solené a nezměkčí. Mrkev musí být nastrouhána na hrubém struhadle.

Vložte čistá rajčata do sudu (nebo jiného kontejneru) a posypte je mrkvovými hoblinami.

Spolu s mrkví, červenou feferonkou, stroužky česneku, petrželkou, suchými bobkovými listy by také měly být vloženy do nádoby na solení. Podle chuti přidejte koření, ale ne více než celkovou hmotnost mrkve.

Připravenou zeleninu nalijte studenou solankou vyrobenou z 500 g soli rozpuštěné v kbelíku s vodou.

Na rajčata připravená na solení položte ubrousek vyrobený z přírodní tkaniny, dřevěný kruh na něj a na něj položte zátěž. Umístěte hlaveň do chladného suterénu.

Solená rajčata s mrkví jsou dobře skladována celou zimu, ale pokud byla dodržena technologie solení. Když se na povrchu obrobku objeví plíseň, musí se z ní rajčata očistit. To je snadné: stačí ubrousek vyjmout, opláchnout čistou vodou a odstranit již čistou formu. Poté ubrousek znovu opláchněte a vraťte se na původní místo. Nezapomeňte se vrátit na místo a útlak.


Podívejte se na podobné recepty

» » Studená nakládaná rajčata s mrkví v kbelících nebo sudu - jak chutná solená rajčata na zimu bez octa.