Nakládaná zelená rajčata

V době, kdy přijdou první mrazy, na keřech rajčat obvykle zbývá mnoho nezralých plodů. A jak smutné je nechat je umřít! Ukazuje se však, že existuje mnoho různých receptů na moření zelených rajčat. Solení je snadné. Je pravda, že jeden požadavek je stanoven pro zelená rajčata - zelenina by neměla být velká, o něco méně než průměrná.. Solení zelených rajčat ve sklenicích začíná jejich namočením do slané vody po dobu 3-5 hodin. Během této doby se voda mění dvakrát. Poté lze rajčata solit zvoleným způsobem.

Nakládaná zelená rajčata

Rozšířené moření zelených rajčat na zimu chladným způsobem. Navíc je lze velmi rychle vařit. K tomu se rajčata omyjí a umístí do sklenic. Poté se nalije studenou solankou (1 lžíce cukru a 1 lžíce soli se rozpustí v jednom litru vody) a na něj se položí koření (kopr, bazalka, petržel, česnek, feferonka, křen). Sklenice se uzavírají a nechají kvasit v žáru dva až tři dny. Když se objeví zakalená solanka, rajčata mohou být skladována v chladu pro skladování.

Nakládaná zelená rajčata

Tento rychlý způsob je v poslední době velmi solený a velmi populární plněná rajčata. U nezralých plodů jsou stonky odříznuty - nejsou zcela rozřezány na polovinu a plněné směsí nakrájené petrželky a drceného česneku. Dále jsou rajčata solena obvyklým způsobem..

Recept na moření zelených rajčat lze doplnit suchou hořčicí. Před položením rajčat se hořčice nalije do suchých sklenic a rovnoměrně se rozloží po dně. Množství hořčičného prášku by mělo být 1 lžička. na třílitrový džbán. Rajčata, koření se umístí na hořčici a nalije se 8% solanka.

Nakládaná zelená rajčata

Na "Zelená rajčata. Slaný»Plechovky používají 6-8% solanku. Ale při solení velkých objemů (v barelech) jsou odebrány slabší solanky 4-5%.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná zelená rajčata