Barel rajčata na zimu

V kuchařkách a na internetu najdete mnoho dobrých receptů na vaření rajčat. Každý z nich je jistě zajímavý, většina hospodyňek takové recepty pro sebe vylepšila podle svého vkusu. A pak nepřestanou sdílet své nápady a úspěchy v oblasti přípravy polotovarů.
Myslím, že by vás také zajímalo znát podobné recepty, abych tak řekl, už někoho testoval.
Dnes vám chci říct, jak vařit nakládaná rajčata. Ach, jak dobře budou v zimě na jakémkoli stole.


nakládané rajčata ingredience
K přípravě solených rajčat v sudu potřebujeme:
- rajčata - 10 kg,
- kopr - 200 gramů,
- česnek - 5-7 hlav,
- listy černého rybízu - 100 gramů,
- petržel a celer - 50 gramů,
- bulharský pepř - 300 gramů,

- stonky kopru (suché),
- sůl.připravit pomiodrasTřídění rajčat. U sudových rajčat vyberte hnědé nebo červené ovoce s hustou dužinou. Odstraňte zkažená a měkká rajčata. Rajčata myjeme ve studené tekoucí vodě. Nechte vodu odtéct. Namočte zelení do vody asi 15 minut. Pak opláchneme a setřeme přebytečnou vodu. Listy rybízu by měly být namočeny v teplé vodě.


nasekejte pepř
Vybereme silnou stěnu a masitou papriku. My také myjeme pod tekoucí vodou, nakrájíme na kousky. Semena odstraníme a znovu opláchneme. Řezejte greeny na malé kousky.


připravte hlaveň
Připravme česnek. Oloupeme to a opláchneme. Barel dobře myjeme a sušíme. Stěny uvnitř česnekem. Na dno hlavně položte vrstvu rybízových listů a nakrájeného koření.


dáme rajčata do sudu
Poté připravená rajčata s pepřem vložte do sudu. Posypeme bylinkami. A tak dále na vrchol. Vaření solanky. Na 1 litr vody bereme 60–70 gramů soli. Do nádoby nalijte vodu a přidejte sůl. Zapálili jsme ho a přivedli k varu. Přidejte koprové stonky a vařte solanku po dobu 5 minut. Potom ji ochladíme na 40-45 stupňů a nalijeme ji do naplněného sudu. Udržujeme ji při pokojové teplotě po dobu jednoho dne. Potom dobře přikryjeme víkem a uložíme na chladné místo. Zkontrolujeme to za 4-5 dní. Pokud je voda pryč, musíte doplnit solanku.


Solená rajčata
V zásadě lze považovat sudová rajčata na zimu za připravenou. Jsem si jistý, že v takovém prázdnotě určitě uspějete! Dobrou chuť!

Také zjistit, jak nakládat okurky v sudu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Barel rajčata na zimu