Suché nakládané rajče jsou chutným přípravkem, jak připravit nakládaná rajčata na zimu.

Suché moření rajčat je vynikajícím přípravkem, jak připravit nakládaná rajčata na zimu.

Suché rajče na zimu - Zkoušeli jste takové moření? V loňském roce byla na mé dacha velká sklizeň rajčat, mnoho z nich jsem už konzervoval podle různých chutných receptů. A pak soused také doporučil takový jednoduchý recept na lahodnou sklizeň solených rajčat.

Složení: rajče, sůl


Líbilo se mi, že se s receptem hrávám minimálně, protože v této sezoně jsem už byl zaneprázdněn uchováním všech druhů domácích přípravků. Tento recept na nakládaná rajčata může být užitečný pro ty zahrádkáře, kteří je mají ošklivou a mají sklep. Jsem rád, že se s vámi mohu podělit o domácí recept na suché moření rajčat na zimu.

Připravte solení:

Rajčata -10 kg,

stolní sůl - 1,1 - 1,2 kg. (běžný, neodjasněný a ne extra).

K solení budete potřebovat hlavně sud (můžete použít plast, sklo, keramický obal nebo dřevěný sud).

Jak nakládat rajčata na zimu.

Rajčata

Středně zralá, ale ne přezrálá rajčata, rozdělte rozmazlená a praskla. rajčata vybraná pro moření důkladně omyjte.

Poté vložte rajčata do vrstev do solného kontejneru (sud) a každou vrstvu posypte běžnou suchou solí. Vrstva soli by měla zcela pokrýt vrstvu rajčete.

Poté, když je mořicí nádoba naplněna nahoru, rajčata smíchaná se solí. Na tento kontejner položte kruh. Hrnek by měl být buď dřevěný (jen nevyrobený z pryskyřičných stromů), nebo jen keramická deska (aby neoxidovala). Na vrchol kruhu musíte dát útlak (jakýkoli kámen nebo váhu). Je lepší potlačit útlak, když jej předtím zabalil do celofánu.

Vložte sud rajčat na chladné místo, za měsíc a půl budou připraveni.

Suché moření rajčat je vynikajícím přípravkem, jak připravit nakládaná rajčata na zimu.

To je suché moření rajčat. Solení na zimu podle receptury mého souseda na dacha umožňuje připravit na zimu chutné rajčata. Rajčata lze jednoduše jíst jako předkrm a podle potřeby je můžete brousit na struhadle a získat rajčatovou šťávu, kterou lze přidat do různých pokrmů místo standardních rajčat. Taková solená rajčata jsou uložena ve sklepě až do jara.


Podívejte se na podobné recepty

» » Suché nakládané rajče jsou chutným přípravkem, jak připravit nakládaná rajčata na zimu.